Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Jak kupić psa...
Autor Wiadomość
magdaq
Nowicjusz

Wysłany: Sro Lut 19, 2014 22:29
   Jak kupić psa...

Witam serdecznie. od dobrych kilku lat interesuję się bulterierami, od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad kupnem pieska. Ale nurtują mnie pewne kwestie dotyczące zakupu szczeniaka. Zacznę od tego, ze aktualnie mieszkam za granicą. Za ponad rok wracam z narzeczonym do Polski. Po powrocie będę miała jakieś dwa miesiące wolnego. W tym czasie zależałoby mi żeby mieć już małego i zająć się jego wychowaniem. Jednak nie wiem jak wygląda kupno szczeniaka u hodowcy. Przeglądałam strony różnych hodowli. W większości przypadków widziałam zdjęcia malutkich szczeniąt, czasem jeszcze głuchych które były już zarezerwowane. Nie jest dla mnie aż tak bardzo istotne umaszczenie szczenięcia, a jego charakter. Tzn. nie chciałabym mieć za bardzo dominującego psa, chciałabym wybrać najbardziej pasującego do nas. A przecież nie zdefiniuję tego po jego zdjęciu? Nigdy nie miałam styczności z hodowlą, hodowcami. Nie mam pojęcia jak mam to zaplanować. A przecież hodowcy nie planują miotów z rocznym wyprzedzeniem? :-) Nie chciałabym kupić szczeniaka z pierwszej lepszej hodowli która akurat w tym momencie będzie miała na sprzedaż psy, chciałabym to jakoś mądrze zorganizować wcześniej. Tylko jak? Przepraszam za chaotyczny wpis, ale pora już nie ta, a nie mogłam już wytrzymać żeby zadać te pytania. Bo nurtują mnie każdego dnia :-P Z góry dziękuję za odpowiedzi ;-)

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Sro Lut 19, 2014 23:03

Hodowcy planują mioty z rocznym, a nawet większym wyprzedzeniem, natomiast nie mają wpływu na terminy cieczek u suk, bo tutaj czasami natura szyki psuje,więc tak na sto procent nie sądzę, żeby Ci ktoś zagwarantował, że w wymarzonym przez Ciebie terminie będzie piesek do odbioru.

Agata.T
Uzależniony
...:::Lolek:::...

Piwa: 164/142

MR LOLEK Chucho Topli...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Sro Lut 19, 2014 23:07

Myśle ze sa hodowcy ktorzy planuja mioty rok wcześniej :)
Zawsze można też pomyslec o adopcji. Bedzie to juz na tyle uksztaltowany psiak ze latwiej bedzie ocenic go w pelni i zdecydować czy akurat do Was pasuje. Oczywiście nie staram sie odwiesc od kupna szczeniaczka ale adopcja to jak by dać psu nowe życie, bezpieczeństwo i spokuj-zwłaszcza ze tak wiele z czworonogów potrzebuje 2 szansy ( pozdrawiam Natalie i Drago )

ps. ale mi wyszło ckliwie :)

"Adoptując psa nie zmieniasz całego świata, ale zmienia się cały świat tego psa"

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
*NataliaiDrago
moni
Stały Bywalec

Piwa: 15/10

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 11:33

Mam ten sam problem. Rozważam zakup szczeniaka i najbardziej zależy mi na tym, aby dobrać go pod względem charakteru, temperamentu. Chciałabym również spróbować sił na wystawach, więc adopcja raczej nie wchodzi w grę. Gdy słyszę więc, że szczeniaki są rezerwowane tuż po urodzeniu - to ręce opadają.. :roll: Błędne koło :cry: Doradźcie coś, jak to rozgryźć :-?

#Edyta198623
Bardzo Uzależniony
Diamonds Edit

Piwa: 143/337

CH.PL,Zw.PL 14'
Follow Me Vitatus
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 12:12

Ja na Twoim miejscu zaczęła bym od przejrzenia wszystkich hodowli bulterierów i sprawdzeniu,czy są psy badane,jaki mają rodowód.Potem z tych hodowli wybrać kilka które mogą mieć w tym akurat czasie szczeniaki,lub mają już starszego szczylka na sprzedaż u którego już widać poszczególne cechy charakteru.Dobry hodowca na pewno Ci doradzi i podpowie jaki szczeniak będzie dla Ciebie odpowiedni,ale nie wychowa go za Ciebie,nawet ze spokojnym psiakiem trzeba dużo pracować.Na szczęście masz dużo czasu aby na spokojnie wszystko sobie przemyśleć i nawiązać kontakt z hodowlami.

Bobo
Stały Bywalec

Piwa: 23/69

Coloroco LOOPTROOP RO...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 12:25

tez mysle ze juz mozna zaczac sie rozgladac
najlepiej wybrac takie chodowle, które maja juz zapowiedzi miotów
i nawiązac kontakt - wtedy zawsze jest szansa ze tez sobie zarezerwujecie pieska po urodzeniu
wiekszosc chodowców ma profesjonalne strony internetowe
wiec trzeba tylko zabrac sie za przegladanie - tu na forum
jest watek o profesjonalnych chodowlach z linkami - warto tam zajrzec..

#Edyta198623
Bardzo Uzależniony
Diamonds Edit

Piwa: 143/337

CH.PL,Zw.PL 14'
Follow Me Vitatus
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 13:00

magdaq
Nowicjusz

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 19:40

Witam :-) Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Obawiam się, że adopcja nie wchodzi w grę. Mój chłopak uparł się że ma być szczeniak i koniec :-P Z drugiej strony ja tez chciałabym mieć szczeniaka. Miałam psa, którego przygarnęłam z ulicy, był już dorosły. Chciałabym przeżyć cały ten proces, widzieć jak rośnie, jak się zmienia :-) jestem świadoma tego, że po szczeniaku nie da się od razu poznać jego charakteru. Ale to byłby mój pierwszy bulterier, nie mam jeszcze doświadczenia z pracą z tymi pieskami. Rozumiecie, nie chciałabym od razu skakać na głęboką wodę wybierając z miotu najsilniejszego psychicznie :-P Przejrzałam wszystkie strony hodowli które są na tym forum. Ale zauważyłam że jest mało stron które są aktualizowane, niektórych stron w ogóle nie ma. Ale nie będę się poddawać ;-) Szukam pieska jako towarzysza, chyba nie będę zagłębiać się w wystawy. Dlatego martwię się, że to mógłby być kolejny problem, żeby dobry hodowca sprzedał szczenię komuś kto nie będzie go wystawiał... Chodzi mi o to, ze pewnie każdy hodowca chciałby żeby każdy jego szczeniak był podziwiany, zdobywał nagrody.. Zwłaszcza jak szczeniak ma do tego predyspozycje i dobrze rokuje...

Bobo
Stały Bywalec

Piwa: 23/69

Coloroco LOOPTROOP RO...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sob Lut 22, 2014 23:43

jesli hodowcy zalezy zeby szczeniak był wystawiany to czesto oddaje go na tzw. warunek hodowlany - ty sie nim opiekujesz a on go zabiera na wystawy, wie o to sie nie martw.. jak pieski sie rodza to hodowca je obserwuje zanim je odda chetnym i potrafi poznac ich małe charakterki - mniej wiecej wiadomo który z miotu to gamoń, który chce rządzić rodzeństwem, który maluch jest strachliwy itp. wazne zeby powiedziec czego sie od psa oczekuje - ze raczej na kanape niz na wystawy i fachowiec wam doradzi szczniaka a reszta wynika juz tylko (ale właściwie AŻ) z tego jak go wychowacie i ułożycie.. dlatego naprawde warto wybrac profesjonalną hodowle.

Lunaro
Początkujący

Otrzymał 1 piw(a)

Wysłany: Sro Lut 26, 2014 17:15

W 100 % zgodze sie z Bobo,Kikimara i innymi na forum, bo faktycznie najlepsi hodowcy maja zaklepane szczenieta po danych rodzicach nawet ma przyszle 2 mioty!! A to znaczy nawet 2 lata!!! Uwierz mi, NIE JEST LATWO! Obecnie jestem dokladnie w tej samej sytuacji co ty SZUKAM szczeniaka.Wprawdzie mam juz 2 ale to zarazliwe -Bulle sa BOSKIE!! :mrgreen:
Sprawa jest o tyle latwiejsza, jesli chcesz pieska do domu , dla siebie, na kanape i do kochania itp. Tak ja wspomniano wyzej hodowcy obserwuja szczenieta i wiedza jakie maja charakterki wiec smialo ci doradza, ktory najlepiej pasowalby do ciebie. A i tak wezmiesz tego ktory najbardziej chwyci cie za serce :) To wspaniale, bystre i radosne psy .Moga byc niesforne i stawiac wysoko poprzeczke po wzgedem wychowawczym ale za twoja cierpliwosc i stanowczosc odwdziecza ci sie ogromna miloscia.

Ja od listopada zeszlego roku obdzwonilam OGROMNA liczbe hodowcow w calej UK (tu mieszkam) : Kellouacy, Bullnose, Emred, Bullyview, Bullywood, Bilboen, Javarke, Ukusa - od tego ostatniego mam suczke , dokladna kopie tatusia-Ukusa Quagmire (teraz ma 5 miesiacy) a nastepna dziewczynke zamowilam od Kilacabar, gdzie Bluepiont hot shot bdzie kryl ich kolorowa sunie w tym tygodniu wiec na szczeniaczka poczekam jeszcze KILKA miesiecy..... no coz :)

Przede wszystkim, sprawdz liste hodowcow w Polsce , zacznij dzwonic i dowiadywac sie o mioty i szczenieta juz teraz, i nie zniechecaj sie bo NAJWAZNIEJSZE to miec ZDROWEGO szczeniaczka ze sprawdzonej hodowli a na to naprawde warto czekac :)

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu