Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Ja albo mój pies czyli metody wychowawcze Victorii Stillwell
Autor Wiadomość
#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Wto Lip 26, 2011 20:18
   Ja albo mój pies czyli metody wychowawcze Victorii Stillwell

Obejrzałam sobie, kilka odcinków programu "Ja albo mój pies" z udziałem Victorii Stillwell. Pewnie za mało obejrzałam, żeby wyrobić sobie jakąś opinię, ale zamierzam zobaczyć jeszcze kilka odcinków. Ciekawa jestem czy podobają się Wam te programy i co sądzicie o metodach tej miłej pani?Czy były może jakieś odcinki tego programu z bulkiem w roli głównej?

#Werona
Bulomaniak
Bullwerona

Piwa: 711/765

CH.PL, Mł.Ch.PL
BRING ME JOY Bullwero...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Lip 26, 2011 20:22

był ale ja widziałam tylko końcówkę niestety... Ogólnie mi się podoba jej podejście, ale dość często podkreśla, że jeżeli to co ona zrobi nie pomoże to zostaje tylko uśpienie co mi się nie podoba.

Liger
Zaangażowany

Piwa: 59/34

Wysłany: Wto Lip 26, 2011 22:44

był z bulem o imieniu Chaos, bardzo niewybieganym bulem, który spokorniał po bieganiu przy rowerku :mrgreen: , można gdzieś znaleźć w internecie (chyba na YouTube jak sie wpisze z imieniem)

Edit:
link: chomikuj.pl/cyberdm/Filmy+dokumentalne/Ja+albo+m*c3*b3j+pies/Ja+albo+m*c3*b3j+pies+(2010.02.14)+lektor+PL+-+Bulteriery+(tresura+ps*c3*b3w),242682513.avi

*Ryuchi
Bulomaniak
Happiness is a warm puppy

Piwa: 297/206

Wysłany: Wto Lip 26, 2011 23:21

Wg mnie to ciekawy program dla osób początkujących, laików.. Obejrzałam kilka serii i uważam że raczej nie ma tam naprawdę ciężkich przypadków tylko takie z którymi ktoś mający trochę pojęcie o stworzeniu jakim jest pies i wychowaniu go poradzi sobie bez problemów.. I to wszystko jakieś takie sztuczne... w jednym odcinku uczyła psa komendy odejdź i on za pierwszym razem na jej słowa odskoczył natychmiast - myślałam że padne... kto się na to nabiera? ;/ Poza tym nikt mnie nie przekona że każdego psa da się 100 % pozytywnymi metodami wyszkolić. I to wszystko jakieś naciągane.
Przeraziła mnie jeszcze ilość pań (chyba kurcze w co 3 odcinku!) które mają problem ze swoim malutkim, słodziutkim pieseczkiem, który nie wpuszcza męża do łóżka, i nie wiadomo co zrobić - więc pani z pieskiem śpi w łóżku a pan na kanapie :shock: :shock: :shock: :shock: o co kaman ?! :shock:

*MartaPesto
Bulomaniak

Piwa: 473/425

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 00:20

Widziałam ostatnio po raz pierwszy u tej pani (a sporo widziałam) agresywnego psa większego niż jork. Były dwa jeden bodaj bulldog amerykański a drugi pit... pewności nie mam ale w każdym razie psy "Z TYCH". Jeden był pokorny i ok a drugi (sucz) dominująca, zazdrosna, agresorka. Pomijam fakt, że właściciele byli idiotami bo psy gryzły się przy maleńkim dziecku a rodzice starszemu pozwalali dźgać psa mieczem zabawką:/.
Pani Victoria praktycznie w ogóle nie "dotykała" psów, widać było, że się ich bała, wszystko było robione rękoma właścicieli. Gdy psy zaczęły się przy niej gryźć podniosła ręce do góry wielce przestraszona. Wydaje mi się, że osoba znająca się na psach zareagowałaby sekundę wcześniej, ja laik widziałam doskonale, ze za chwilkę psy się pogryzą. Nie podobało mi się jej podejście do sprawy. Niby te jej metody jakoś poskutkowały- tak wynikało z programu, jednak ja jej nie wierzę, nie kupiłam tego.
Właściciel psów chciał je rozmnożyć, dokładnie ta agresywną sukę. Wręcz upierał się przy tym (ogólnie był to typ faceta: mały, tupiący nogą chłopiec, który kocha zwierzęta ponad wszystko z rodziną włącznie).
Pani Victoria wypowiedziała sie na temat rozmnażania, że agresywnych psów nie wolno rozmnażać. Bardzo mądre ale ja w jej wypowiedzi widziałam pełną pogardę dla "TYCH" ras, brzmiało mi to wszystko tak jakby mówiła, że psy ras groźnych w ogóle nie powinny byc rozmnażane, co za tym idzie istnieć również nie powinny.
Zabrała właścicieli do schroniska żeby mogli zobaczyć ile psów w typie ich, jest bezdomnych, dowiedzieli się tam ile się usypia i dlaczego (co w tym wypadku uważam za mądre posunięcie). Co mnie zdziwiło to, że pokazali im "magazyn" na worki z całkami psiaków uśpionych. Widok w tv był średnio dosadny (cukierkowa pani nie pozwoliłaby sobie na brzydki widok), jednak w tych ludzi musiał uderzyć niesamowity smród no i sama świadomość, że w górze worków są martwe psiaki ... ehhh masakra. Tu terapia szokowa była niesamowita i skuteczna.
Suka była zazdrosna o psa, wpatrzona w swojego właściciela. Gdy było widać, że zaraz dojdzie do sceny zazdrości co mogło doprowadzić do zgrzytu, pan właściel miał wyjść, co miało być karą dla psa jak również odwróceniem uwagi... może ma to jakiś sens... mnie nie przekonuje.

Z kolei z małymi popierdówkami co sikają i srają w domu radzi sobie nieźle. Widać, że lubi pracować z małymi psami, nawet ze średnimi ale do tych psów z TYCH serca nie ma.

Dodam tylko, że nie jestem zwolenniczką nagradzania psa smakołykiem za wszystko. Pies ma wykonywać moje polecenia i koniec kropka. Za to jak mam widzimisię typu komendy "poproś, leżeć, przybij pięć" to chętnie nagrodzę. Jednak zejście z kanapy, przyjście do nogi, siad są obowiązkami, nie ma smakołyków. Nie wierzę w tylko pozytywne metody wychowawcze. Tak samo jak nie wierzę w bezstresowe wychowywanie dzieci.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#Werona
#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 08:45

To chyba ten typ behawiorystki, co poradzi jak wychować pieska bezproblemowego tzn, jak skacze przy powitaniu to się odwróć plecami. Jak to nie podziała to oddać/uśpić.

Cytat:
Wg mnie to ciekawy program dla osób początkujących, laików.. Obejrzałam kilka serii i uważam że raczej nie ma tam naprawdę ciężkich przypadków tylko takie z którymi ktoś mający trochę pojęcie o stworzeniu jakim jest pies i wychowaniu go poradzi sobie bez problemów..

Dokładnie tak jka Patrycja napisała

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 09:01

nie widziałam jej programów, ale jesli pani sie obnosi z tekstem, ze jesli ona juz nie pomoze to pieska trzeba uspic, to jest u mnie pani z góry na out.... jakas pewnie zadufana w sobie paniusia co myśli, ze wszystkie rozumy swiata zjadła, ją bym uspiła, zeby ludziom wody z mózgu nie robiła :/

Aslanek
Uzależniony

Piwa: 158/201

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 09:48

Pewnie macie rację w kwestii, że jest to program dla laików i początkujących. Oglądałam kilka odcinków jej programu i faktycznie jest to trochę sztuczne.
Od koleżanki dostałam jej książkę i uważam, że książka jest napisana bardzo fajnie. Dla osób które pierwszy raz w życiu mają psa lub poprzednie jakoś specjalnie nie były wychowywane jest świetna. Nauka każdej komendy jest szczegółowo opisana i to mi się podoba, bo można uczyć psa w domu. Są tam też porady dotyczące ogólnej pielęgnacji i zdrowia psa. Podkreśla też jak ważny dla psa są spacery i praca umysłowa. (I nawet na zdjęciach w środku jest, według mnie, biegnący bullek :) ) Nie znalazłam tam wzmianki o konieczności uśpienia niegrzecznego psa. I nawet pożyczyła ją ode mnie moja koleżanka z pracy, która ma kompletnie niewychowanego Szita ;)

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 11:29

Po obejrzeniu kilku szczątkowych odcinków nabrałam przekonania, że może oni tam maja : same małe niegrzeczne pieski :shock: . Pewnie w sumie większość klientów tej pani stanowią osoby z pieskami niewielkich gabarytów, bo takie pieski ludzie traktują jak zabawki i rozpieszczają, pozwalają im na wszystko, bo zapewne na początku wydaje im się to zabawne, a potem jest upierdliwe i już nie jest zabawne :evil: . Mam wrażenie , że właściciele od dużych, silnych psów więcej wymagają i chyba są bardziej świadomi konsekwencji posiadania wielkogabarytowego stwora. Chętniej chodzą na szkolenia (chyba) i starają się coś z dużym psem robić, a te małe gówienka to są bo są, żrą, srają i jeszcze są całowane i na rączkach noszone bo takie słodkie :roll: . Wyjątek stanowią duże gabarytowo moim zdaniem labladory i goldeny, które uznane są niesłusznie, za psy idealne, pozbawione cienia agresji i przyjacielskie , a na ulicach i spacerach widujemy zupełnie co innego :shock: .
Wracając do pani Victorii to radzi sobie kobietka, ale te przypadki nie są mega drastyczne. Pod względem edukacyjnym dobry program, bo uczy, propaguje kastrację i wiele praktycznych porad zawiera - typu jak przygotować dom na szczeniaka i takie tam pi***ołki.
Skoro pani tak kocha małe rasy to Nygus vel Popierdółka by ją zachwycił :-P .

Co do tekstów o usypianiu to może jej przesłanie jest takie, że jeśli właściciele jej nie posłuchają to pies będzie do uśpienia. Chyba chodzi o motywację i o uświadomienie ludziom konsekwencji ich własnych durnowatych zachowań i tego, że stawkę bywa życie psa.Tak się przynajmniej łudzę. Pani wydaje mi się sztywniara, taka elegancka lady angielska, ale widocznie tak musi być, żeby Anglicy ją pokochali i posłuchali :mrgreen: a program miał dużą oglądalność. Co do książki to chętnie bym przeczytała.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Aslanek
*Ryuchi
Bulomaniak
Happiness is a warm puppy

Piwa: 297/206

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 11:51

Hahahahha no ja też bym chętnie popatrzyła jak radzi sobie z Popierdółką! Byłby hitowy odcinek!! :mrgreen: Pani Viktoria załamana poddaje się i zmienia profesje :D

A książka to zupełnie co innego niż odcinki :) Fajna dla początkujących właścicieli :) Mnie po oglądaniu tego co dzieje się w tych odcinkach i jakie ludzie mają problemy nachodziła jedna myśl : Amerykanie i Anglicy używają w ogóle mózgów? że trzeba im na przykład tłumaczyć czemu nie jest zdrowo kiedy pies sra w domu?

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu