Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Interwencja- walki psów
Autor Wiadomość
#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 16:19
   Interwencja- walki psów

jak w temacie- właśnie leci reportaż

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:32

dla tych, co nie widzieli:

Cytat:
Okrutne walki psów
16.06.2008

Biją, szczują i głodzą psy. Wszystko po to, by wykorzystać je do walk. Znęcanie się nad zwierzętami nie ma granic. W lasach, miejscach ustronnych, zorganizowane grupy zarabiają na okrucieństwie. O tym procederze wiedzą nieliczni. A ci, którzy zetknęli się z tym, boja się mówić.

- Można bardzo dużo zarobić na takich walkach. Rozmawiałam z jednym ze świadków zdarzenia, który mi opowiadał, na czym to polega. Miał zeznawać w sądzie, ale w ostatniej chwili się wycofał. Nie dziwię mu się, powiedział, że w grę wchodzą duże pieniądze oraz broń i jeśli dowiedzą się, że to on, to będzie miał kłopoty - mówi Urszula Dębińska, inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

W Woskowicach Górnych, małej wiosce niedaleko Opola, od ponad dwóch lat Bolesław Ch. przetrzymywał psy. Nikt nie wiedział, bądź nie chciał wiedzieć, że zwierzęta szkolone były do walk.

- Psy były trzymane na łańcuchach. Były w odchodach, nie miały wody. Gdy podchodziłem do kojca, to chciał się rzucić na mnie. Te psy tak wariowały, że piana wychodziła im z ust - opowiada Józef Mateuszczyk, inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce

- Psy przygotowywane do walk uczone są agresji od szczeniaka. Organizatorzy walk jeżdżą po schroniskach i uczą je agresji czyli biją je, przetrzymują w ciemności. Tym zwierzętom rzuca się inne zwierzęta na rozszarpanie i szczuje się je na inne zwierzęta - dodaje Urszula Dębińska, inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, odział w Opolu.

Anonimowe zgłoszenie doprowadziło policję i inspektorów z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami do posesji Bolesława Ch. Zwierzęta, które były przetrzymywane w klatkach zostały natychmiast przewiezione do schronisk.

- Znaleźliśmy dziewięć psów. Były agresywne. Zabezpieczyliśmy pełny materiał dowodowy, w tym film, który pozwolił na przedstawienie właścicielowi zarzutów o znęcanie się nad zwierzętami - informuje Andrzej Ostrycharczyk z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Próbowaliśmy porozmawiać z Bolesławem Ch. Jednak mężczyzna wyprowadził się z domu. Podobne anonimowe zgłoszenie o walkach psów, tym razem w Opolu, inspektorzy odebrali kilka dni później. Inspektorzy i policja znali już to miejsce i właściciela psów. Danielowi H. i jego rodzinie odebrali już kilka psów groźnych ras.

- Dowiedziałem się, że psy, które trzyma, są głodzone, nie mają wody. Pojechałem tam i zobaczyłem dramatyczną sytuację. W kojcu były dwa psy. Jeden maltretował drugiego - opowiada Józef Mateuszczyk, inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Inspektorzy znaleźli niedaleko mieszkania Daniela H. w warsztacie samochodowym, dwa psy. Ich stan był dramatyczny.

- W kojcu przebywał pies rasy amstaff. Leżał na szmatach, wokół było pełno odchodów. Nie miał nic do pica i jedzenia. Miał za to obrzęknięte łapy i liczne blizny na pysku, był wyczerpany. Drugiego psa znalazłam wśród butelek po alkoholu. Był trzymany w ciemności, miał odgryzione uszy - opowiada Urszula Dębińska, inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

- Jest podejrzenie, że te psy miały być tak wychowywane, by były agresywne i brały udział w walkach. Do prokuratury rejonowej wpłynęło zawiadomienie, ustalono kto może być za to odpowiedzialny, sprawie będzie nadany bieg - zapewnia Lidia Sieradzka z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk

:arrow: materiał filmowy TUTAJ

źródło: http://interwencja.interia.pl/

:kwasny: :kwasny: :kwasny: :zly: :zly:

Kuba
Bardzo Uzależniony

Piwa: 190/186

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:11

W takich przypadkach wpadają buraki. W Polsce jest kilka profesjonalnych hodowli zajmujących się walkami też na „arenie” między narodowej działają od lat i nikt tym się nie zajmuje. Kiedyś wysłałem do TOZ dokładną listę hodowli nikt nic nie odpisał, w sumie nawet wysłałem bezpośrednio do gościa z TOZ , który niby zlikwidował dużą hodowlę gdzieś koło warszawy. Na niektórych forach bez żadnych oporów wstawiane są fotki psów ewidentnie po walkach nawet się z tym nikt nie szczypie. Walki rozrywka z odległych prymitywnych czasów niestety mentalnie niektórzy się na tym etapie się zatrzymali i dalej ich to bawi.

*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Piwa: 406/332

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:17

Niestety, w przypadku kiedy wchodzi w grę duża kasa, a w tym przypadku tak jest, proceder będzie realizowany w dalszym ciągu.
Kiedyś tego typu walki były ustawiane rejonach Środy Śląskiej, nie wiem jak to teraz wygląda. Dojście do takich "zabaw" jest bardzo trudny, kiedyś, jakieś 8, 9 lat temu, trzeba było zapłacić wpisowe w wysokości około 1000 pln i niezbędne było wprowadzenie przez osobę zaufaną. Wątpię, żeby coś się zmieniło....

Kuba
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:26

Wjazd na taką walkę jest trudny to co tutaj jest pokazane to jakieś wiejskie zabawy. Co innego wskazanie osób i hodowli zajmujących się tym procederem. Internet to jedno z głównych narzędzi komunikacji między hodowcami. Jestem w stanie wysłać imiona i nazwiska zdjęcia twarzy osób zajmujących się tym procederem, zdjęcia niektórych psów, czasy i wyniki walk wszystko publicznie dostępne jest. Tyle, że dla policji to raczej mało interesująca działka dużo roboty a raczej nikt za to nie pójdzie siedzieć. Przykre to.

*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:30

Zgadzam się w 100 procentach, bardzo trudno wymóc na organach ścigania reakcję w tego typu sytuacjach, działanie na własną rękę może spowodować bardzo niebezpieczne reperkusje, klasyczne mafijne historie niestety....

Kuba
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 14:04

Niezwykle frustrujące jest to, że wiesz kto ale nic nie zrobisz.

*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 14:06

I tu też muszę się z Tobą zgodzić

picio26
Zaangażowany
Piotrek i Benio

Piwa: 13/1

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 14:43

nie wiem brak słów :zly: :zly: :zly: :zly:

tensor
Początkujący

Piwa: 5/1

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 15:16

nie watpliwie jest to bardzo smutne ze w naszym kraju jest spoleczne przyzwolenie na przemoc wobec zwierzat nikt sie tym nie interesuje a wsrod ludzi panuje ogolna znieczulica mysle ze nie jest az tak wielka przeszkoda rozpracowanie grupy ktora sie zajmuje walkami psow bo nie takie zeczy juz policja rozpracowala, przeszkoda jest znikome zainteresowanie tym tematem, brak sprzeciwu spolecznego oraz prawo ktore za takie zeczy w najgorszym przypadku ustala kare grzywny takiej wysokosci ze jest to poprostu smieszne
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu