Polish Belarusian Bulgarian Czech English French German Hungarian Romanian Russian Slovak Ukrainian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
ile to kosztuje?
Autor Wiadomość
ewuszka800
Bywalec

Piwa: 24/30

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 13:54
   ile to kosztuje?

Nie śmiejcie się, ale muszę zadać to pytanie. Ile kosztuje utrzymanie bulteriera? (szczylka, a potem dorosłego)
Uświadomiłam sobie właśnie, że nie mam o tym bladego pojęcia, a muszę to wiedzieć przed zakupem psa. Ceny karmy niewiele mi mówią, bo nie wiem na jak długo to wystarcza. Jak mieszkałam z rodzicami to nasze psy były karmione ''zupką'' na bazie mięsa i podrobów(tato jest myśliwym, więc to było głównie to co zostało "złowione") + sucha karma, ale to było dość dawno, ceny i wybór karm trochę się zmienił. Zadałam to pytanie tacie, ale nie potrafił mi precyzyjnie odpowiedzieć, bo dalej bazuje na zupce+ karma kupowana, a ma 3 bardzo różne wymaganiowo psy( jamnika szorstkowłosego, wyżła i leonbergera)
Do tego dochodzi jeszcze opieka wet., szczepienia odrobaczanie, suplementy, witaminy.. itp.
Jak możecie, to proszę napiszcie ile średnio wydajecie miesięcznie na swoje psy, tak aby niczego im nie brakowało?

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 835/886

Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 14:02

Poszukaj na forum są już poruszane te kwestie :)

żenia
Uzależniony
wszystkowiedząca

Piwa: 151/152

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 14:12

Hej! Ciężko jest napisać ile dokładnie. Na karmę suchą wydaję 170zł za worek, przy czym raz jest tak, że ruda zje go w miesiąc, a raz wybrzydza, i starcza na półtora... Jakieś smakołyki to około 15zł/miesiąc bo to w ramach nagrody zazwyczaj. Szampon 20zł, starcza mi na 3 miesiące średnio.. Biotynę podaję na sierść codziennie po łyżeczce, 12zł/kg Co do karm, to każda karma ma dawkowanie. Jest na niej podane ile pies powinien dostawać dziennie, to sobie łatwo obliczyć możesz, weź pod uwagę tylko że bullterriery to worki bezdna i zazwyczaj będą jadły dopóki im druga stroną nie zacznie wychodzić... :mrgreen: Nie wszystkie na szczęście. ;-) w sezonie odkleszczacze około 25zł/ miesiąc, choć ja kupiłam foresto bayera (obrożę) za 70zł a ona niby 8 miesięcy działa to się opłaca zdecydowanie. Odrobaczanie 4x w roku ( jeśli mieszkasz w mieście i pies ma kontakt z odchodami innych zwierząt) Szczepienia raz do roku komplet około 60zł ( ja tyle płacę za komplet)

Musisz wziąć pod uwagę dodatkowe koszta takie jak nagłe wizyty u weterynarza, bo szczylka może np brzuszysko rozboleć i trzeba zastrzyk dać co by się nie odwodnił potworek, albo się drapać zacznie to zeskrobinkę pobrać.. To są może nieduże kwoty bo około 30zł ale jak się zbierze takich więcej w miesiącu, czy przytrafi jakieś poważniejsze choróbsko to i 3 stówki idzie zostawić u weta. Ze szczeniakiem jak z dzieckiem...

#koka
Bardzo Uzależniony

Piwa: 304/34

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 14:13

Jak poszukasz znajdziesz na forum parę podobnych tematów.
Wyprawka wyjdzie Cię ok 500 zł-klatka,zabawki,posłanie,smycze,miski itd.
Szczepienia 2xok 60 zł potem raz do roku
Odrobaczanie co powiedzmy 3 mc. nie wiecej niż 30 zl jeden raz.
Karma z najwyższej półki załóżmy 300 zł worek ktory starczy na miesiąc,za 150 też jest dobra karma dostępna.
Powiedzmy że będziesz chciała kupować jakieś suplementy,gdybyś naprawdę chciała zaszaleć 50-100 zł zaleznie od kaprysu.
Jak będziesz trzymać na mięsie z pomocą ojca wyjdzie o wiele taniej.
Moim zdaniem zakładając w budżecie 300 zł miesięcznie na psa zdrowego oczywiście to w zupełności wystarczy.
A jak Ci się trafi choroba,operacja to i 2000 zl wydasz w ciągu miesiąca.Ale to tak jakby planować dziecko i zakładać że będzie przewlekle chore.Jak będziesz miała farta to i 200 zł na utrzymanie psa wystarczy a jak pecha to w kredyt pójdziesz ;-)

#Kate
Bulomaniak

Piwa: 386/624

Mł Ch Pl, Zwycięzca ...
QuentinHill Dirty Dan...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 14:16

U mnie jest to koszt ok 150-250 zł miesiecznie na psa.
To wszystko zalezy jak Żenia napisala , to wszystko zalezy, bo doliczaja dojazdy na wystawy i wystawy- to wiadomo ze kwota wzrasta.

ewuszka800
Bywalec

Piwa: 24/30

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 14:39

Dzięki, mam już pewien obraz:) wystaw nie planuję, a co do choróbska to oby nie było, ale wiadomo, że jak już się trafi to trzeba szukać kasy gdzie się da, nawet w kredycie :-|

dragonh3art
Admin
Cerber & Negra & Landryna

Piwa: 1401/2417

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 14:44

Cytat:
Ile kosztuje utrzymanie bulteriera?

zależy czy chorowity :) ...bo jak tak, to może byc kwota nieskończona jak wszechświat

#sajko
Bulomaniak

Piwa: 451/53

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 16:05

Wszystko zależy. Moje np. mają tonę zabawek, ale dla Charliego najfajniejsze są szarpaki plecione z kocy z IKEA po 6.99zł. No i u mnie doszedł koszt dywanika na przykład, na szczęście z promocji kupiony był :mrgreen: obroże najstarszy ma od 6 lat i nic jej nie jest, smycz podobnie, więc jakbym nie szalała z nowymi kolorami czy wzorami, to by starczyło i by na to wydawać nie trzeba było.

Aslanek
Uzależniony

Piwa: 158/200

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 17:08

Tak jak dziewczyny piszą 150 -170 zł miesięcznie na karmę, a na zabawki czasem drugie tyle ;) na początku jak szczyl to my kupowaliśmy takie zabawki po 100 zł, bo zajmują malucha, a teraz kości do gryzienia + inne zabawki ok. 60 zł miesięcznie. Zależy czy pies będzie gryzł posłanie, bo jeśli tak to takie dla bula minimum 100 zł kilka razy w roku, no i jakieś szkolenia 300 - 400 zł. Nasz uwielbia banany, jabłka i inne takie smakołyki, więc zawsze trzeba kupić więcej :-P

motylamama
Bardzo Uzależniony

Piwa: 227/219

Wysłany: Czw Lis 15, 2012 17:53

dla mnie najgorszym z kosztów jest weterynarz, bo po prostu nie wiesz kiedy i ile :roll: I nie ważne czy to bulek czy jajnik, i nie mam tu na myśli szczepień tylko "wypadki losowe" i choróbska. Jak tak całość kosztów bym dodała i podzieliła na miesiące to jakieś 150 zł. miesięcznie na moją świnkę wydaję /ale moja mało je/, za to jej ostatnia biegunka, bo się gówniara nażarła czegoś pochłonęła w tydzień 3 stówki, których jak za złość nie miałam i musiałam pożyczać (dobrze jest mieć kogoś kto w razie "W" poratuje)
Część wspomnianych wyżej kosztów można oczywiście obniżyć. Jako zabawki sprawdzają się u nas najlepiej stare dżinsy /nogawka zawiązana w supeł /, kawałek liny lub inna "twórczość własna", jeśli masz zaparcie i cierpliwość wyszkolisz bulka sama, zamiast kupować posłanie za parę stówek można się przejść po lumperach i tam kocyków i poduszek pokupować.
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu