Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dragonh3art
Czw Maj 23, 2013 10:36
Herezje jakimi karmią swych klientów weci
Autor Wiadomość
#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 10:02
   Herezje jakimi karmią swych klientów weci

Wiem, że narażę się osobom pracującym w lecznicach weterynaryjnych, ale czytając posty na forum i rozmawiając z właścicielami psów o tym co usłyszeli od weta to ręce opadają.Stwórzmy więc listę takich hitów i chociaż się zbiorowo z tego pośmiejmy. Nie mam nic do wetów, wielu z nich bardzo lubię. Zawód jak każdy inny,jedni wykonują go lepiej, a inni gorzej. Miło będzie, gdy nie będą karmić swych klientów durnymi teoriami, wynikającymi nie wiadomo z czego :roll:
Zatem podaję pierwsze przykłady co mówią weci (a racji oczywiście nie mają)

- Każdy rasowy pies jest obciążony genetycznie szeregiem chorób wynikających z przerasowienie/chowu wsobnego :mrgreen: . Kundelki są najzdrowsze i nie sa obciążone genetycznie.

- Każda suczka powinna raz w swoim życiu urodzić młode, dla własnej zdrowotności :mrgreen:

- Każdy biały pies jest alergikiem pokarmowym i powinien jeść specjalistyczną karmę dla alergików, oczywiście zakupioną od weterynarza :-P .

Macie może inne rewelacje?

ROLEX
Bardzo Uzależniony

Piwa: 217/290

ROLEX Motobule
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 10:06

U nas rozmowa z weterynarką na koniec wizyty:
wet:
- no tak, pit bule tak mają..
ja:
- bulterier
wet:
- no tak, pit bul terier
:mrgreen:

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 10:10

mnie powalił zwiazek chowu wsobnego z chorobami trzustki i diagnozy "na oko", to z tego tematu na forum niedawnego

*Lulamon
Bulomaniak

Piwa: 239/84

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 10:12

Ja kiedyś objeździłam wszystkich wetów w mojej okolicy po tym jak Wonka połknęła piłkę (nikt oczywiście tego nie zdiagnozował, dopiero w Warszawie się udało)..
Czekałam w poczekalni i drzwi do gabinetu były uchylone więc sobie słuchałam, że z psem wszystko jest ok, czuje się dobrze ale ma zapalenie gardła więc właścicielka musi mu podawać lody.
Przyszła nasza kolej więc pan "weterynarz" pomacał Wonkę, pooglądał i powiedział, że pies zdrowy, może najadła się czegoś na dworze i od tego wymiotuje no i że gardło czerwone więc proszę podawać dużo lodów i przyjechać na kontrolę za jakiś czas :shock:
Nie chciało mi się podsłuchiwać wywodów na temat następnego pacjenta ale pewnie też biedny miał chore gardło...

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 855/892

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 10:18

Żebym kupiła labradora jak mam dziecko :mrgreen:
Że on już za dużo bulterierów uśpił (wet ze wsi) bo im w wieku 2 lat odbija i nie ma zmiłuj :D

ROLEX
Bardzo Uzależniony

Piwa: 217/290

ROLEX Motobule

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 10:26

Mnie u nas powaliła dwukrotna diagnoza (w odstępie pół roku i na dwie różne łapy) zerwanego więzadła gdzie oczywiście żadnego zerwania nie było. Dwa razy psa prawie ze stołu operacyjnego zabierałam. Zastanawia mnie tylko co mówią właścicielom psów, którym operowali zerwane więzadło, które nie było zerwane :roll: Zaznaczę, że to dwóch różnych lekarzy ;)
Pierwsza nasza przygoda natomiast jak Rolex miał 2 miesiące i poszliśmy do weterynarza z silnym rozwolnieniem. Wetka powiedziała, że to normalne i jest ok. U następnego z badania kału kokcydia i tasiemce wyszły :roll:
Kolejne to faszerowanie sterydami na każdą dolegliwość. Uciekłam już chyba z 5 klinik weterynaryjnych i niewiele sensownych nam zostało ;)

*MartaPesto
Bulomaniak

Piwa: 473/425

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 10:49

ja dowiedziałam się, że Pesto to bullmastiff ;)

Spotkałam się z kliniką gdzie zaczęli iść na ilość a nie na jakość. Koniecznie chcieli mi ciąć guza u psa 15 letniego z kłopotami z sercem bo przedłużę mu tym życie o 10 lat minimum :/ Jak odmówiłam to zaczęło się dokuczanie, robienie ze mnie ZŁEJ właścicielki, bez mała do TOZu i na SM już dzwonili bo psa nie chciałam poddawać narkozie. A wiedzieli, że niedługo po śmierci mamy jestem i chcieli mnie tym sposobem zmanipulować. :/
Nie dałam się, uciekłam od nich. Po jakimś czasie rozmawiałam z wieloma klientami tej kliniki, którzy tak jak ja zaczęli odchodzić bo każdego chcieli naciągać, kolejki były kilometrowe, dostać się ciężko a jeszcze ludzi potrafili obrażać :/

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 11:06

15+10=25Słabi chyba z matematyki byli :shock:
Znacie psa, który tyle żył?
Z dzieciństwa pamiętam foksteriera Asa, który przeżył 21 lat, ale weta widywał tylko raz w roku na masowym szczepieniu na wściekliznę :mrgreen: Pewnie dlatego tak długo żył :-P

*MartaPesto
Bulomaniak

Piwa: 473/425

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 11:12

Danuś oni z matematyki byli bardzo dobrzy :D wiesz tu kasa za operację, tu za RTG, tu za USG, tu za wacik- serio brali kasę za wacik- skaleczyłam sie i chciałam wacik do wytarcia krwi, żeby nie brudzić to mnie 5 zł policzyli :D za trzaśnięcie drzwiami 30 czy 40 zł na dzień dobry.
A wcześniej to naprawdę fajna klinika była... nagle kasa mi do łba uderzyła i chcieli więcej i więcej, po trupach do celu.

#Złośnica
Bulomaniak

Piwa: 663/189

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 12:08

Lufa kilka dni temu została ochrzczona boston terierem :mrgreen:

a tak wracając do tematu :
*u buli często na siłę chcą robić zeskrobiny z łysinki na głowie i ogonie,
*na wiele przypadłości wciskają steryd
* i że mam nie karmić psów surowym mięsem bo od tego się robią agresywne :lol:

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu