Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Dylemat
Autor Wiadomość
Sahara1991
Początkujący

Piwa: 1/7

Wysłany: Wto Gru 17, 2013 22:20
   Dylemat

Przeczytałam wszystkie wasze odpowiedzi pod moim poprzednim pytaniem i faktycznie zdecydowałam się poczekać, doskładać pieniążki i kupić rasowca. Sprawy jednak nieco się pokomplikowały... Od początku poszukiwań pomagał mi mój były chłopak, Wojtek. Wszystko już było ustawione, mieliśmy jechać po Integrę w zeszłą sobotę. Rozmawiałam z Wojtkiem i powiedziałam mu, że muszę się wstrzymać z kupnem psiaka, ale nie powiedziałam mu dlaczego. Nie byłam pełna radości kiedy mu to powiedziałam, bo jakoś dziwnie już związałam się z tą psinką. W tym właśnie miejscu sprawy przybrały nieco inny obrót - Wojtek myślał, że trafiły mi się jakieś niekontrolowane wydatki i że po prostu zabrakło mi kasy na Integrę. Tym oto sposobem wieczorem w sobotę Wojtek stanął w moich drzwiach z Integrą na rękach... Powiedział, że wie jak mi na niej zależało i jak się cieszyłam, więc pojechał po nią sam i kupił ją dla mnie "w prezencie na święta". Reasumując psinka jest u mnie od soboty. Fakt troszkę spanikowałam i nie wiedziałam co mam zrobić, chciałam sobie dać trochę czasu na decyzję... W te trzy dni Integra podbiła serce moje, moich znajomych, a nawet moich rodziców. Mój tato już coś pobąkiwał o chipie i tatuażu, oczywiście stwierdził, że trzeba jej dać jakieś lepsze imię... xD Póki co Integra jest pieszczochem, ale ma też swój charakterek. Zasypia tylko jak czuję moją rękę, albo udo, najwyraźniej przy mnie czuje się bezpieczna. Zapytałam o zdanie dwóch moich kolegów, którzy tresują psy. Jeden z nich jeszcze do niedawna pracował w schronisku i powiedział, że Integra powinna zostać, a ja nie powinnam łamać serca psu, który mi zaufał. Mam w nim wsparcie, zaoferował pomoc w każdej sytuacji. Drugi to mój sąsiad zza ściany, on także powiedział, że w każdej chwili mogę zapukać i ze wszystkim sobie poradzimy. A ja… Nie mam pojęcia co robić… Jeżeli zostanie to wiąże się z ryzykiem, ale nie wiem czy potrafiłabym ją teraz oddać.. Pomóżcie…

Załączam zdjęcia już ode mnie z domu

Czy jeśli zdecyduję ją zostawić, nadal mogę być częścią forum? Z pewnością przydadzą mi się wasze porady...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
^Buteo
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Gru 17, 2013 22:41
   Re: Dylemat

Sahara1991 napisał/a:
Czy jeśli zdecyduję ją zostawić, nadal mogę być częścią forum? Z pewnością przydadzą mi się wasze porady...

Ja nie popieram Twojej decyzji :!: ale to nie jest powód żeby Cię stąd wyrzucać, czy pozwolic aby ktoś Ci dokuczał na forum, masz takie prawa jak każdy inny użytkownik

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...

Wysłany: Wto Gru 17, 2013 22:51

Szkoda, że zataiłaś przed chłopakiem powód swojej decyzji.
Stało się i trudno. Nich Ci się dobrze chowa.

#Kate
Bulomaniak

Piwa: 386/625

Mł Ch Pl, Zwycięzca ...
QuentinHill Dirty Dan...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Gru 17, 2013 23:02
   Re: Dylemat

dragonh3art napisał/a:
Sahara1991 napisał/a:

Ja nie popieram Twojej decyzji :!: ale to nie jest powód żeby Cię stąd wyrzucać, czy pozwolic aby ktoś Ci dokuczał na forum, masz takie prawa jak każdy inny użytkownik

Nie zamierzam nikomu dokuczac- ani obrazac...
ale swoje zdanie chce wypowiedziec
dla mnie to jedna wielka sciema!
po 1 -Sprawy jednak nieco się pokomplikowały... Od początku poszukiwań pomagał mi mój były chłopak, Wojtek. Wszystko już było ustawione, mieliśmy jechać po Integrę w zeszłą sobotę. Rozmawiałam z Wojtkiem i powiedziałam mu, że muszę się wstrzymać z kupnem psiaka, ale nie powiedziałam mu dlaczego. Nie byłam pełna radości kiedy mu to powiedziałam, bo jakoś dziwnie już związałam się z tą psinką. W tym właśnie miejscu sprawy przybrały nieco inny obrót - Wojtek myślał, że trafiły mi się jakieś niekontrolowane wydatki i że po prostu zabrakło mi kasy na Integrę. Tym oto sposobem wieczorem w sobotę Wojtek stanął w moich drzwiach z Integrą na rękach..

sory, ale musicie byc w dobrych stosunkach- kontaktach, skoro mezczyzna funduje Ci taki prezent- a skoro jestescie- to nie uwierze ze , nie zapytal jaki jest powod- jezeli tak- to chyba naprawde Mikolaj wrzuca prezenty przez Komin...
2- Mam w nim wsparcie, zaoferował pomoc w każdej sytuacji. Drugi to mój sąsiad zza ściany, on także powiedział, że w każdej chwili mogę zapukać i ze wszystkim sobie poradzimy

Niech doradzaja, płaca za weta , za szkolenia, za jedzenie- fajnie jest miec dobryc przyjaciol

3- A ja… Nie mam pojęcia co robić… Jeżeli zostanie to wiąże się z ryzykiem, ale nie wiem czy potrafiłabym ją teraz oddać.. Pomóżcie…

jezeli forum ma byc wyznacznikiem Twoich decyzji?? to czemu sie zastanawiasz? odpowiedz juz znasz

dla mnie ta sytuacja jest paradoksalna-poprostu
Pozdrawiam serdecznie :)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
*Gabriela
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 00:19

Kate napisał/a:
Nie zamierzam nikomu dokuczac- ani obrazac...
ale swoje zdanie chce wypowiedziec

nie dokuczasz ;) wyrażanie swojego zdania w kulturalny i rzeczowy sposób nie ma nic wspólnego z dokuczaniem, ja miałam na myśli takie ironiczne niewyględne przysrywki majace na celu zlinczowanie osoby ("najazd Hunów w temat" jak ja to nazywam ;) ), jak o tym dokuczaniu pisałam, wiedząc, ze temat jest drażliwy i sporo osób sie zbulwersuje - to żeby tego nie robić.

Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Piwa: 10/60

Pepe Fire Box

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 01:52

Heh też mi się nie chce wierzyć w tę opowieść o byłym chłopaku, jego niedoinformowaniu, prezencie na święta (przecież to żywe zwierze!). :roll:

Już niejedna osoba na tym forum pytała się o zdanie i mimo negatywnych opinii robiła po swojemu. Nie lepiej napisać, że od początku byłaś zdecydowana i mimo odmiennego zdania osób wypowiadających się w założonym temacie, podjęłaś decyzję o zakupie pieska?

Człowiek się szybko przywiązuje i proste jest, że szczeniaka nie oddasz. Teraz pozostaje Ci liczyć na to, że sunia nie jest obciążona genetycznie i w główce będzie miała poukładane. Bo jak dobrze wiesz z jakiegoś powodu nie każdy pies dostaje repa i nie każda suka ma hodowlankę..

Żeby zaskończyć bardziej optymistycznie - u mnie na osiedlu jest nierodowodowa suka i jest normalnym, zdrowym psem także zależy jak Ci się trafiło. Jednak kupując czworonoga z hodowli zarejestrowanej w ZKwP minimalizujesz ryzyko (o ile oczywiście trafisz na uczciwego hodowcę co też nie jest takie oczywiste). ;-)

Sahara1991
Początkujący

Piwa: 1/7

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 09:22

Dobra, więc w kwestii wyjaśnień... Wojtek nigdy nie przestał mnie kochać i cały czas się o mnie stara, pomimo, że minął już rok odkąd go zostawiłam...

ray186
Zaangażowany

Piwa: 60/57

Danzig Blues Bulls

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 09:41

To ja też pozwolę sobie na wyrażenie swojego zdania ten post wygląda jak byś chciała, żeby ludzie z forum wyrazili aprobatę, poklepali po ramieniu i powiedzieli Ci coś mniej więcej "ooo no trudno stało się, to przecież nie Ty kupiłaś" itp. itd. ,teraz to tylko liczyć na szczęście że sunia będzie zdrowo rosła i się rozwijała czego Ci życzę z całego serduszka.

*Jara
Bulomaniak
Bull-terror

Piwa: 172/27

Żorżeta Niebezpieczne...

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 09:47

No to gratuluję gestu od byłego chłopaka.
Ja uważam podobnie jak przedmówcy: chciałaś tego psa, uparłaś się i tyle. Nie trzeba nam tu kolorować ani oczu mydlić.

Ja byłam w takiej samej sytuacji jak Ty. Chciałam tego psa i koniec, tylko nie miałam dobrych rad osób z forum, które jednak mają większe pojęcie niż ja. Musiał już być teraz, jak najszybciej. I skończyłam ani to z ładnym bullem, ani mądrym, ale moim :mrgreen: i najfajnieszym na świecie. Kocham ją i szkolę i leczę. Jakbym miała wtedy dzisiejszą wiedzę i wsparcie to bym nigdy jej nie kupiła.

cypruska
Początkujący

Piwa: 3/4

Bonita Fire Box

Wysłany: Sro Gru 18, 2013 10:01

Mnie też na początku poszukiwania bula przeszło przez myśl, że może by tak kupić nie rasowca... Bo jak wtedy mi się wydawało i to taniej, i szybciej bo ogłoszeń sporo było... Ale ale .. Po wgłębieniu się w te forum na którym spędzałam 3/4 swojego wolnego czasu w poszukiwaniu niezbędnych informacji, stwierdziłam że absolutnie i bezsprzecznie musi być rasowy! :->
I tak oto pieniążki uciułane, dom i akcesoria jako tako wstępnie przygotowane i nic tylko oczekiwać na psinkę :mrgreen:
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu