Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Czyścik do zębów
Autor Wiadomość
^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:00
   Czyścik do zębów

Natrafiłam dziś na coś takiego:

Cytat:
MICROMED Czyścik do zębów dla Psa Blistr

Przełom w higienie jamy ustnej i zębów zwierząt.

Zaawansowana technologicznie higiena uzębienia kotów. Mikrofibra z jonami srebra. BioAktywny czyścik do zębów zawiera 12 000 razy więcej włókien niż jakakolwiek szczoteczka. Podczas gdy zwykła szczoteczka ma niewielki kontakt z kamieniem nazębnym, specjalnie skonstruowane włókno penetruje w całości warstwę kamienia, osadu, zabijając wszelkie bakterie. Pasta do zębów czy inne dodatki chemiczne są już całkowicie zbędne.

Możesz pomóc swojemu zwierzęciu w higienie czyszcząc jego zęby i masując dziąsła. Łagodny masaż pobudzi i wzmocni dziąsła. Powierzchnia zębów stanie się gładsza a zęby błyszczące i naturalnie białe. Mikrofibra z jonami srebra oczyści zęby z wszelkich osadów oraz zapobiegnie ponownemu formowaniu się kamienia nazębnego.

Zastosowanie: Produkt należy nałożyć na palec wskazujący, a pętelkę na palec środkowy. Po zakończeniu dokładnie spłukać wodą. Przy codziennym użyciu produkt powinien być wymieniony po 4-6 tygodniach.

Przeciwbakteryjne działanie poprzez jony srebra

Czyści zęby oraz język

Masuje dziąsła

Zapobiega osadzaniu kamienia nazębnego

Poprawia obieg krwi podczas zabiegu

Prosty w użyciu

Standard Öko-Tex 100

Doskonała alternatywa dla chemicznych dodatków

Rekomendowane przez lekarzy weterynarii

Brzmi wręcz magicznie :D Jak myślicie, zadziała?

JonSnow
Zaangażowany

Piwa: 102/31

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:09

Cuda to w programie "Nie do wiary" :mrgreen:

^tufi
Moderator

Danelaw Hells Redeeme...

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:21

Albo kiedyś gazeta "Skandale" była :cool:
Z drugiej strony wiele produktów do czyszczenia zawiera jony srebra, nawet niektóre modele kas fiskalnych posiadają antybakteryjną powłokę właśnie z jonami srebra, np. elzab mini e ;) Więc coś w tym musi być - tylko na ile skuteczne w psim pysku?

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:22

Zobaczywszy zdjęcie pomyślałam, że to zimowe ubranko na psiego wacusia.

Pasta i szczotka najlepsze i najtańsze.

#aguś
Bulomaniak
OPTYMISTKA

Piwa: 1230/654

CH.PL
FUNNY ZBYSZ-BULL
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:23

Ja w życiu moim kundlom bez tytanowej nakładki palca do ryja nie włożę 8-) :mrgreen: Widzę co robią ze szczoteczką do zębów jak jest dzień "morskiej bryzy"- podejrzewam, że mogłabym za bardzo ucierpieć przy tym wynalazku, ale dla delikatniejszych osobników może zadziała :mrgreen:

^tufi
Moderator

Danelaw Hells Redeeme...

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 13:55

Hehehe - aguś wiem o czym mówisz, kilka razy chyba nie tylko moja wieś, ale cała Wielkopolska usłyszała "ała" po próbie np. wyciągnięcia pożeranego liścia itp ;) Nam chyba pozostają takie nowości:

Cytat:
Odświeżacz oddechu w spreju dla psa i kota Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej zwierząt może mieć kilka różnych przyczyn, jedną z najczęstszych jest egzystencja szkodliwych i niepożądanych bakterii w obrębie jamy ustnej. Odświeżacz oddechu w spreju dla psa i kota to produkt łatwy w użyciu, pozwalający zachować właściwą higienę jamy ustnej i czyste zęby Twojego pupila. • Przeciwdziała tworzeniu płytki bakteryjnej • Przeciwdziała formowaniu kamienia nazębnego • Nie wymaga użycia szczoteczki

*hasimek
Bulomaniak

Piwa: 305/19

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:16

fajna szmatka ale chyba do wyczyszczenia tylko i wyłącznie siekaczy i to z zewnątrz :-/ nie wyobrażam sobie żeby wsadzać do pyska psu czy kotu palec owinięty czymś miękkim :-?
moje zwierzaki są baaaardzo tolerancyjne i myjemy ząbki 1-2 razy w tygodniu, umycie ich z zewnętrznej str oki, ale jak trzeba przejść do środka to potrafią się szarpnąć, zachłysnąć śliną i wtedy szczęka zatrzaskuje się na sczoteczce :shock:
kiedyś miałam taką szczoteczke plastikową nakładaną na palec, po pierwszym myciu zębów bulince poszła do śmieci, bo poczułam moc jej ząbków, więc z tą szmatką na bank bym nie próbowała.

teraz używamy długiej szczoteczki z dwoma końcami (jeden większy, drugi mniejszy), kosztuje całe 2zł i palce bezbieczne ;-)

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:49

W niedzielę 2 godzinki spędziłam na czyszczeniu psu zębów hakiem dentystycznym. Wszystko mogę mu w paszczy zrobić, oprócz dotykania dolnych 1-4, bo chyba będą mu wypadać i bolą go. Baduś woli takie czyszczenie niż szczotkę, bo go starcze dziąsła bolą.
Ogólnie staram się unikać chemii. Wystarczy,że je sucha karmę. Żadnych witaminek, preparatów,past,płynów, proszków i innych cudownych środków na każdą część ciała nie daję.
Pomyślcie ile pies w swoim życiu chemii przyjmuje: 2 x w roku szczepionki, 4 x w roku odrobaczanie, 6 x w roku preparaty na pchły i kleszcze, obroża przeciwróżnymtakim cały rok, różne toksyczne zabaweczki, spreparowane nibykości a tak naprawdę niewadomochujcotowogólejest, szampony wybielające, pudry, talki itp.

#aguś
Bulomaniak
OPTYMISTKA

Piwa: 1230/654

CH.PL
FUNNY ZBYSZ-BULL
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 19:24

Tufi, a mają ten odświeżacz oddechu w baniakach 10-cio litrowych lub cysternach :?: :!: 8-) :mrgreen:

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 19:30

Aguś, chcesz je w tym kąpać? :mrgreen:

Uwagi obsługi forum:
posty tyczace innych sposobów na zęby bez kamienia zostały wydzielone w ogólny temat: http://www.bulterier-foru...enia-vt5789.htm
dragonh3art

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu