Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
chude bulteriery
Autor Wiadomość
Lunaro
Początkujący

Otrzymał 1 piw(a)

Wysłany: Nie Paź 26, 2014 19:18
   chude bulteriery

Pytanie do wszystkich , ktorzy znaja sie na szczenietach..
Mam trzy bulle,7 letni pies ktorego wagi nie pamietam jako szczenie ale jedna z suczek w wieku 8 tyg wazyla 5,3 kg a jak miala 4 miesiece ok 17 kg. Natomiast nowa sunia kiedy trafila do nas w wieku prawie 9 tyg. wazyla marne 3,7 kg byla wysoka ale b.chuda. jedynie nogi miala nieproporcjonalnie grube i dlugie. Od pierwszego dnia miala okropne biegunki, po 2 dniach zabralismy ja do weta bo przestala jesc i wymiotowala nawet po napiciu sie wody, a biegunki to byla woda z krwia.. :( dostala antybiotyki wrocila do domu, 4 dni pozniej wrocila do weta , zostala na noc w szpitalu pod kroplowka. Od tamtej pory nieco wydobrzala, jest nadwyraz skoczna , biega bawi sie i lobuzuje ,uczy sie tez super. Jedynie co mnie martwi to fakt ,ze na malej nie ma wcale miesni! wszyscy wiedza, ze bulle sa rozne i szceniak szczeniakowi nie rowny ALE : moja mala sunia to skora troche tluszczyka i SAME KOSCI. Ma nienaturalnie slabo umiesnione cialko, wydaje sie taka krucha, choc jest silna i zadziorna jak na 3 miesiecznego pieska.
Biegunki ma caly czas co dzien na zmiane z normalna kupka. Dieta ma chyba idealna, tak mysle: gotowany ryz, marchew ,kurczak , ryby, czasem troszke wolowiny lub flakow. Karme sucha wprowadzilam bezgluteinowa i to tylko jako przekaska. Dostaje 3 razy dziennie posilki prawie tak duze jak pozostale psy, ok 300 -350 g NA JEDNA porcje. Pochlania to w blyskawicznym tempie a nadal jest taka drobna. Nabiera troche tluszczu ale miesnie ma totalnie plaskie na kosciach.....
Czy to jeszcze nie przesadza o jej doroslym wygladzie? myslicie ze odpowiednia opieka(dieta, ruch, ew.leki) moga poprawic jej mase miesniowa? Jej rodzice to Hellboy by Ukusa, jeden z najpotezniejszych psow wystawowych w UK, matka z La luna by Muzzleflasf nizsza ale mocny typ bull. Dlaczego potomstwo wyszlo takie liche? Hodowcy twierdza, ze bedzie ok, ale to mnie nie uspokaja...
Dodam , ze teraz ma 13 tyg i wazy 9 kg
Prosze o kazda informacje

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Nie Paź 26, 2014 19:31

Skoro biegunki ma nadal, to dieta nadal jest nieodpowiednia.
Miałam bulka z nietolerancją pojarmową i gotowany kurczak szkodził mu najbardziej. Po wielu miesiącach spokoju na suchej karmie, mały kawałek kurczaka powodował krwawą biegunkę. Karmiłam go karmami niskotłszczowymi z jagnięciną. Z chuderlaka wyrósł duży pies, bez imponujących mięśni, ale masę miał. Musisz znaleźć swoją karmę i się jej trzymać.
Wrzuć foty robione od góry, z boku, z przodu, z tyłu. Ocenimy czy Twoja suka odbiega od normy.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Nie Paź 26, 2014 19:36

Zmień kamę na weterynaryjną RC G25 Gastro Intenstinal. Możesz ze dwa razy odrobaczyć, bo tego nigdy dość i podać jakiś probiotyk. Te biegunki w końcu opanujesz. Dieta, która podajesz, to gotowane może jest dobre przy ostrych biegunkach, ale dla rosnącego szczeniaka pewnie troszkę za mało, żeby się zaokrąglił.

[ Dodano: Nie Paź 26, 2014 19:47 ]
Hodowca ma rację. Psy od nich późno nabierają masy. Jednego takiego nawet mamy na forum, był chudzieniaszkiem , a wyrósł na kawał kloca :mrgreen:

Lunaro
Początkujący

Otrzymał 1 piw(a)

Wysłany: Nie Paź 26, 2014 20:03

Wszystkim wielkie dzieki za optymistyczne prognozy ;)
Myslicie ze dieta barf jest dobra dla malej? Wyprubuje wszystko co tylko moge :) Czy ta sucha karme moge zamowic online?

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Nie Paź 26, 2014 20:31

W Zooplusie jest na pewno. Wyreguluj trawienie ta sucha karmą, a potem spokojnie możesz wprowadzić mięcho. Tylko wszystko z głową i nie na wariata.

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Nie Paź 26, 2014 21:17

Odrobacz najpierw porządnie, jeśli dalej tak będzie, zrób test na lamblie. Nie zjadła czasem tych paskudnych ślimaków bez skorupek, co grasują w ogrodach w UK?

Chucky Doll
Bywalec

Piwa: 22/11

Ładna Fest Lo-Tro-Ada
bulterier standardowy suka

Wysłany: Nie Paź 26, 2014 22:21

Zrob badania krwi biochemie i morfologie ,sprawdz wyniki szczególnie trzustki ... Może pies ma zapalenie trzustki i nie trawi pokarmu a co za tym idzie po biegunkach zapalenie jelit .... Ogolnie badania kupy na pasożyty , ja bym nie odrobaczała bez sprawdzeniu kału . Odrobaczenie przy biegunce może narobić duzego kłopotu ....

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Nie Paź 26, 2014 22:57

W badaniu kału rzadko wszystko wychodzi co jest. A odrobaczanie przy podaniu probiotyku nie zaszkodzi. Często biegunka jest wynikiem zarobaczenia niestety. Na młodzieńcze zapalenie trzustki chyba ciut za mała, ale sprawdzić można. Ta karma nawet jak trzustka niedomaga na pewno nie zaszkodzi, bo spokojnie je można podawać trzustkowcom. A trzustkę u młodego psa i tak leczy sie tylko dietą weterynaryjną, więc wszystko będzie oki.

*NataliaiDrago
Bulomaniak

Piwa: 542/649

Wysłany: Pon Paź 27, 2014 09:14

Nie wiem jak to jest ze szczeniętami ale na podstawie tego co ja przeszłam z moją suką którą adoptowałam kiedy miała 1.8 miesięcy mogę doradzić odrobaczanie.
Miała nieustające biegunki, nie przybierała na wadze (bo jak miała przybierać kiedy wszystko przez nią przelatywało?) Zmieniłam karmę na taką dla psów z wrażliwym układem pokarmowym i nic. Porządne odrobaczenie usunęło problem raz na zawsze.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Pon Paź 27, 2014 09:21

Anglicy, Irlandczycy maja jakieś dziwne programy na odrobaczanie. Znaczy wcale prawie nie odrobaczają i potem tak jest. Ja rozumiem, że co kraj to obyczaj, ale śmieszy mnie ich przepis , że pies spoza wysp przed wjazdem do nich musi mieć potwierdzone przez weta odrobaczenie, a sami już nie odrobaczają swoich :mrgreen: , ale bo robią to za rzadko.
Bez urazy, ale tam jest dodatkowo prawdziwa hodowla pasożytów wewnętrznych u psów :-P

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu