Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Cesar Millan i jego metody wychowawcze

Czy pochwalasz metody wychowawcze Cesara Millana
zdecydowanie tak
51%
 51%  [ 42 ]
zdecydowanie nie
7%
 7%  [ 6 ]
chyba tak
24%
 24%  [ 20 ]
chyba nie
2%
 2%  [ 2 ]
ciężko mi powiedzieć
14%
 14%  [ 12 ]
Głosowań: 82
Wszystkich Głosów: 82

Autor Wiadomość
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 18:29
   Cesar Millan i jego metody wychowawcze

Uważam, że Cesar Milan zasługuje na odrebny watek na forum, dlatego go zakładam wraz z ankietą - z nadzieją na ciekawą tu dyskusję :)

Cytat:
Kim jest Cesar Milan?

Cesar Millan jest psim szkoleniowcem, który zyskał sławę dzięki rehabilitacji dziesiątków ciężkich przypadków. Uznawany jest za eksperta w dziedzinie psich zachowań i dlatego każdego dnia zgłasza się do niego mnóstwo osób, które chciałyby skorzystać z jego pomocy, nie radząc już sobie z własnym czworonogiem. Cesar jest gwiazdą programu „Zaklinacz Psów”, który od 16 kwietnia 2010 r. można oglądać na antenie polskiego National Geographic Channel. W jego dorobku znajduje się także kilka książek, będących w czołówce listy bestsellerów New York Times’a. Pierwsza książka Cesara („Cesar’s Way”) sprzedała się w USA w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy i w 2006 r. uzyskała miano najlepiej sprzedającej się książki o szkoleniu psów. Sława Cesara Millana i jego metod przedostała się jednak poza granice USA i dotarła także do Europy i na inne kontynenty. Program „Zaklinacz Psów” zaczęto emitować w ponad 80 państwach, a pierwszą książkę Cesara przetłumaczono na kilkanaście języków i wydano m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Włoszech, a teraz także w Polsce pod tytułem „Zaklinacz Psów”. Kolejne książki Cesara to „Be the Pack Leader” i „How to Raise a Perfect Dog”.

Dzieciństwo

Cesar Millan urodził się w 1967 r. w Culiacan (Meksyk) jako syn fotografa i krawcowej. Najważniejsze wspomnienia Cesara z tego okresu pochodzą z rancza dziadka, na którym uwielbiał często przebywać, ponieważ dzięki temu miał okazję do obserwowania psów. Jego fascynacja tymi zwierzętami wkrótce urosła do takich rozmiarów, że uzyskał sobie przydomek el perrero, co w tłumaczeniu na język polski oznacza psiarza. Cesar wielokrotnie podkreśla, że to właśnie dziadek nauczył go, aby szanować prawa natury.

Początki kariery

Jako młody chłopak Cesar uświadomił sobie, że jego największym marzeniem jest praca z psami. Wówczas podjął decyzję o opuszczeniu Meksyku i udaniu się do USA. Do kraju swych marzeń dostał się jako nielegalny imigrant. W kieszeni miał zaledwie 100 $ i nie znał ani jednego słowa po angielsku, ale jego głowa wypełniona była wielkimi marzeniami o zajmowaniu się psami. Zaczynał jako pracownik psiego salonu piękności, gdzie szybko zauważono, że Cesar ma niezwykły talent do pracy ze szczególnie trudnymi zwierzętami. Wkrótce założył własny interes i w swoim Pacific Point Canine Academy rozpoczął rehabilitację wielu psów, wymagających pomocy. Jedną z jego pierwszych klientek była Jada Pinkett Smith, która stała się także przyjaciółką Cesara i pomagała mu w nauce angielskiego.

Centrum Psychologii Psa

W 1998 r. Cesar Millan otworzył w Los Angeles Centrum Psychologii Psa, które działa do dzisiaj. Tutaj skupił się na pracy z rasami uważanymi powszechnie za niebezpieczne. W Centrum Cesar pracuje jednocześnie z około 30 psami.

Sława Cesara

Umiejętność pracy z psami spowodowała, że sława Cesara zataczała coraz szersze kręgi, a grono klientów powiększało się o nowe osoby. Pierwsza wzmianka o Cesarze w mediach pojawiła się w 2002 r. Wówczas magazyn People opublikował artykuł o niesamowitej transformacji pary jack russel terierów należących do reżysera Ridleya Scotta. Okazało się, że za niezwykłą zmianą psów stoi meksykański trener – Cesar Millan. Wkrótce Millan stał się gwiazdą programu „Dog Whisperer” w USA, a do jego klientów należeli m.in. Oprah Winfrey, Will Smith, Nicolas Cage i Vin Diesel.
Cesar stał się tak popularny, że został sparodiowany w „South Park” oraz w programie „Saturday Night Live”. Pojawiał się również kilkakrotnie w talk-show u Oprah Winfrey, u Jaya Leno w „Tonight Show”, u Marty Stewart, w programach „Today Show”, a także gościnnie zagrał siebie samego w hitowym serialu „Zaklinacz dusz”.

Zasady Cesara

Gdyby zapytać Cesara Millana o metody, jakimi posługuje się w pracy z czworonogami, można zawsze usłyszeć, że on rehabilituje psy, ale szkoli ludzi. Cesar uważa, że wiele problemów występujących u psów wiąże się bezpośrednio z ich właścicielami. Jego zdaniem obecnie w wielu rozwiniętych państwach zaczęto traktować psy jak ludzi, a nie jak zwierzęta, takie podejście stało się źródłem wielu nieporozumień w relacjach człowieka ze sowim pupilem.
Praca Cesara z psami skupia się w dużej mierze na posługiwaniu się spokojnie asertywną energią. Jego podejście do czworonoga polega na zrozumieniu naturalnych potrzeb psa i odpowiedzeniu na nie. Klienci Cesara mają za zadanie pojąć, że pies to zwierzę, które wymaga przynależności do stada, a ponadto uczą się, jak zaznaczyć swoją pozycję przewodnika w domowym stadzie. Zdaniem Cesara psy potrzebują trzech rzeczy, aby być szczęśliwymi i zrównoważonymi: ćwiczeń, dyscypliny i czułości – dokładnie w takiej kolejności.
Millan kładzie nacisk na to, aby identyfikować psa w trzech kategoriach:
- po pierwsze jako psa,
- po drugie jako rasę,
- i wreszcie jako imię.
Cesar jest także gorącym zwolennikiem częstego wyprowadzania psów na spacer, gdyż twierdzi, że taka aktywność wspomaga prawidłowy rozwój psychiki zwierząt.

Rodzina

Cesar mieszka obecnie z żoną Ilusion i swoimi synami (Andre i Calvinem) w Santa Clarita niedaleko Los Angeles. Obywatelstwo USA otrzymał w 2009 r.

źródło: http://www.zaklinaczpsow.pl/

Hurin
Stały Bywalec

Piwa: 22/60

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 18:31

Program który prowadzi ma trafioną nazwę`Zaklinacz Psów`
nic dodać nic ująć ;-)

dragonh3art
Admin

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 18:37

pod poniższym linkiem otworzy się w formacie PDF darmowy fragment książki "Zaklinacz psów":
:arrow: "Zaklinacz psów" fragment ksiązki do pobrania

ps. najlepiej kliknać prawym przyciskiem myszki z opcją zapisz na dysk i otworzyć sobie dopiero z dysku tego PDF'a

[ Dodano: Pon Cze 20, 2011 20:20 ]
wrzucę jeszcze fragmenty odcinka o dwóch sukach pitbull mieszkających razem, z którymi właściciele mieli problem, bo się dziewczynki gryzły :P

i fragmenty odcinka o psach pracujących

*Gabriela
Bulomaniak

Piwa: 1083/656

Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Kl
Colorful Life in Vega...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 20:49

Tu wątek też założyłam w sobotę o tym odcinku z pitkami! :)
http://www.bulterier-foru...rasy-vt5304.htm

Facet jest bombowy. Najbardziej rozbraja mnie jego spokój, nawet jak jakiś pies się do niego rzuca. Oaza spokoju i emanująca przez telewizor pewność siebie.

W ankiecie zaznaczam chyba tak, jako aprobatę dla większości metod, ale też ciężko mi się wypowiedzieć dokładnie, ponieważ widziałam tylko kilka odcinków ostatnio. Ale to co robi z psami jest niesamowite, zwłaszcza to, że podejmuje się każdego psa.

JJ
Uzależniony
Bullbo (*)

Piwa: 120/103

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 22:42

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, zeżarło mi calego posta..... :cenzura:

cenie sobie bardzo Cesara. Przeczytalam książkę, oglądałam program (wyrywkowo). Uwazam ze ma duza wiedze, doświadczenie i rewelacyjne podejscie do zwierząt. Przede wszystkim jest tego świadomy. Zgadzam się rowniez z podejsciem do stada i tym ze pies musi byc zaangażowany w pracę (umysłu) zeby gdzies spożytkować energie..
Niepokojąca jest natomiast mega komercjalizacja tematu. Oglądając program gdzie w skrócie pokazana jest terapia psa ktora w rzeczywistości trwa miesiące spowoduje ze bedzie czesc osob ktora stwierdzi ze metodą na przywrocenie do normalnosci zaburzonego agresywnie psa jest wpuszczenie go do stada lub polozenie na boku - to tak w duzym skrócie.

To jak ludzie reaguja na reklamy, seriale czy inne masowe przekazy jest niewiarygodne i jakkolwiek to brzmi - znajda sie ludzie ktorzy uwierza ze mogą być zaklinaczami psow...
Niemniej jednak z przyjemnoscia ogladam w miare mozliwosci czasowych jego programy. Chociaz text z zalaczonego filmika - "wymienmy sie psami" mnie mocno przeraził. Zgadzam się ze pies ma byc psem, ale nie przedmiotem do wymiany...

*Gabriela
Bulomaniak

Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Kl
Colorful Life in Vega...

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 22:46

Ale na koniec pitka wróciła do swoich właścicieli :) Mi się to o tyle podoba, że on świadomy jest, że po prostu mogą sobie Ci ludzie nie poradzić z problemem. Efekt byl dobry, bo się właściciele na spokojnie zastanowili i podjęli walkę, wiedząc, że będzie bardzo ciężko.

W trakcie każdego odcinka kilkukrotnie wyświetlana jest informacja na dole ekranu, żeby nie stosować tych metod samemu, bez konsultacji z profesjonalistą. Też w trakcie programu nie raz mówią, że 2 mce pies był u Cesara, że pół roku później ich odwiedził i był progres etc. Więcej nie mogą zrobić. Zawsze znajdzie się domorosły spec.

JJ
Uzależniony
Bullbo (*)

Piwa: 120/103

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 22:57

Gabriela napisał/a:
Ale na koniec pitka wróciła do swoich właścicieli :)

no wiem wiem :lol: ale zanim się o tym dowiedzialam (na końcu filmu) była opcja wymiany psów...
programy Cesara (w większosci przypadkow) kończą sie happy endem, więc jestem w stanie je ogladac bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym ;) i skupiając się na metodach...
a szczescie mam ze moj pies jest latwym i przyjemnym stworzeniem, wiec moge sobie spokojnie jego techniki Cesara stosowac (metodą prób i błędów).

a drobny druk z info zeby samemu nie stosowac przedstawianych metod jest widoczny tylko dla tych co go chcą zobaczyć :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez JJ Pon Cze 20, 2011 22:59, w całości zmieniany 1 raz  

*Gabriela
Bulomaniak

Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Kl
Colorful Life in Vega...

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 22:58

Eee tam, nie jest taki drobny. Wyskakuje kilkukrotnie, a na samym początku jest na cały ekran.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
JJ
dragonh3art
Admin

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 09:57

w tym filmiku z pitbullkami jest na koniec jedno zdanie, co Cesar mówi -

"trzeba podąząć za uczuciami, jesli w coś wierzysz, to możesz zrobic wszystko" jest to wspaniałe i niesamowicie prawdziwe :)

a co do forumowej ankiety dałam opcję, ze "cieżko mi powiedziec", dlatego bo ja jestem zwolennikiem tezy, ze do kazdego psa dobieramy indywidualne metody wychowawcze a i nawet mieszamy kilka metod naraz i improwizujemy, gdy trzeba - byle by był skutek i udało nam sie odszukać "klucz" do danego psa, to wszystkiego trzeba sie chwytac i próbowac aby wybrac właściwą dla tego psa drogę, a nigdy według jakiegoś schematu, że psa podciągamy pod konkretne metody i szablonowo a nic więcej ponad to, co oczywiście nie znaczy, ze metod Cesara nie pochwalam, bo na 100% jest wiele psów, na które zadziała.... a to zdanie co zcytowałam z jego wypowiedzi jest tak prawdziwe, ze powinno dla kazdego stac się motywem działania przy pracy z trudnym psem, bo taka wiara i uczucie naprawdę działa cuda :)

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 10:39

Jeszcze nie odpowiedziałam na ankietę, bo za mało tych programów widziałam z Cesarem. Ja mało telewizyjna i dopiero od niedawna mamy więcej programów.
Niemniej jednak z tego co udało mi się zobaczyć to facet fajny jest, ma charyzmę, lubi psy, odważny jest bardzo . Lubi tez ludzi i chyba raczej jego praca polega na przekonywaniu ludzi i uświadamianiu im ich pomyłek (nic innego niż to co zazwyczaj czynią szkoleniowcy).Tylko, ze on taki medialny gość i tak sympatycznie to robi i to chyba ta magia jego osobowości (pewnie nieco wykreowana, ale jak służy czemuś dobremu to przecież to nie jest wcale złe).Facet ma ADHD jak nic, ruchliwy jak pchła i dobrze. Te rolki, rower , bieganie idealne pokazanie czego psu trzeba, czyli kreuje wizerunek człowieka aktywnie spędzającego czas z psami, dobra robotato przecież.Wszak wszyscy wiemy, ze ruch to podstawa sukcesu, bo pieskom potrzebny .Widać, że Cesar doskonale rozumie mowę ciała u psów i jest taki żywiołowy przez co bardzo czytelny dla piesków.Sam program bardzo amerykański jest, ale tam inna mentalność nieco, więc pewnie tak trzeba tam. Podoba mi się jednak to, że amerykanie chętnie korzystają z porad fachowców, lubią uczestniczyć w zajęciach, szkoleniach, coś robić.My jako ludzie popełniamy przecież wiele błędów traktując pieski albo zbyt pobłażliwie(zbytnie rozpieszczanie) albo zbyt surowo(udawadnianie sobie i otoczeniu jacy to jesteśmy twardziele). A piesek istota stadna i mądrego przywódcy potrzebuje.
Jak więcej programów zobaczę to wtedy zaznaczę w ankiecie jaką mam opinię o panu Cesarze i jego metodach pracy.

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu