Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Bulterier a agresja????
Autor Wiadomość
kacprozo
Człowiek Demolka

Piwa: 23/41

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 10:21
   Bulterier a agresja????

Witam.
Mam bardzo wielki dylemat. Bardzo chciałem od dziecka mieć Bula:) jednak dopiero teraz jak mieszkam z żonom mam taką możliwość, jednak pojawia się tu mały problem ponieważ mija żona zna tylko Bule z nagonki MORDERCY itp :mrgreen: , che suczkę bula do domku by dać jej miłość i dobry dom jesteśmy spokojnymi osobami i chcemy pieska kanapowego przytulasa :-P , wiem że dużo zależy od wychowania i dla tego chce pieska kształtować od małego, moja żona boi się psów obcych i nie wiem czy pies tego nie wykorzysta przeciw niej tylko co innego pies na ulicy a co innego pies chowany od małego z nami.
Żona boi się o zgrozo że pies nas w nocy może zagryść :mrgreen: , chce pieska wychować dla nas na spokojnego kanapowca do zabawy spacerów i do dzieci które w przyszłości na pewno się pojawią:)
Czy jest to dobra decyzja jako właściciele buli macie pieski w domach z dziećmi i jest ok PROSZĘ O RADĘ!!!!
Zastanawiam się nad Bulem standardowym albo mini którego w takim wypadku wybrać???

#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 10:27

A skąd jesteś :?:
Najlepiej żebyście spotkali się z kimś kto ma bulla, a najlepiej kilka bulli ;-)
Bull to typowo rodzinny piesek, w dzisiejszych czasach można zakwalifikować go do grupy psów towarzysko -ozdobnych :mrgreen:

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Piwa: 284/56

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 11:01

moje dwa bulle- w szczególności samiec- nawet za obce dziecko oddałyby życie ;-)
dużo zależy oczywiście od wychowania i kontaktu z dziecmi. dobrze wychowany, stabilny pies obojetnie jakiej rasy nie jest agresywny i nie zjada swoich wlascicieli w trakcie snu :lol:

wazny jest wybor hodowli i zdrowych na umysle i ciele psów w rodowodzie- to na pewno.

żonie jesli ma takie obiekcje, dopoki sama sie do konca nie przekona i sama nie bedzie chciala na 100% psa zrzucic na glowe nie mozesz bo skonczy sie to tak ze pies wyladuje predzej czy pozniej w adopcji.

dobra opcja jest ta zaproponowana przez AV. Wlasciciele bulikow na pewno chetnie pomoga przekonac niechetnych do rasy ;-)

#BluesBulls
Bulomaniak
Aluta & Replay

Piwa: 356/386

Mł.Ch.Pl Ch.Pl
Bee Gees Blues Bulls
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 11:22

Ja mam bula - suczkę i staffika i dwójkę dzieci - 2,5 roku i 10-latka. Nie ma lepszego zestawu jak dzieci i bull. Aluta - bulinka - bywa niedelikatna, ale że tak powiem vice versa. Pewnych zachowań mojego 2,5-rocznego synka taki tam np. york chyba by nie przeżył ;) Za to Ala pozwala robić ze sobą wszystko. Nigdy nie ma dość :) Agresja? jaka agresja? Kocha wszystkich - łącznie z listonoszem. Zero agresywnych zachowań.
Z doświadczenia polecam bulika jako podusznika i podkołdernika no i..... nianię.

#Edyta198623
Bardzo Uzależniony
Diamonds Edit

Piwa: 143/337

CH.PL,Zw.PL 14'
Follow Me Vitatus
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 11:55

To wspaniałe psy :-D Twoja żona zakocha się bez pamięci,jak tylko pozna tą rasę taką jaką jest naprawdę a nie to co ludzie gadają :roll: Ja mam dziecko w wieku 5 lat i amstaffa już 8 letniego oraz bulinkę 2 letnią,nie ma lepszych towarzyszy zabaw,oraz opiekunów.Kiedy moje dziecko się przewróci,lub po prostu położy na podłogę,psy próbują podnieś go pyskie i alarmują mnie wydając z siebie różne dzwięki :->

kacprozo
Człowiek Demolka

Piwa: 23/41

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 11:56

Jestem z Wałbrzycha i nie mam za bardzo do kogo iść na wizyte :cry: jestem zdesperowany bo Uwielbiam tą rasę i Bardzo chcę przekonać żonę :-D ona mówi na nie Świnie :mrgreen:

*NataliaiDrago
Bulomaniak

Piwa: 542/649

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 12:01

Ja dzieci nie mam ale kładę duży nacisk na to, żeby pies miał kontakt z dziećmi. Zaczęłam trochę późno (miał prawie 2 lata) i miałam problem z niedelikatnością mojego bula. Krótko mówiąc dzieci dla niego były obiektem do zabawy, chciał je walić za łba, ganiać, skakał na nie i wogóle zachowywał się jak szaleniec. Teraz jest lepiej, przyzwyczajam psa do dzieci i w domu jest super delikatny. Po pół roku pracy nad psem wiem, że mogę go puścić luzem przy dwulatce i mogą sobie razem spacerować ;) dlatego ważna jest socjalizacja od szczeniaka z całym światem.
U mnie był ten problem, że absolutnie wszyscy znajomi którzy mają dzieci reagowali na psa tak jak twoja żona i musiałam psa przy dzieciach zapinać na smycz.
Moja mama kiedy kupiłam psa też mi mówiła, że we śnie rzuci mi się do gardła. To jest bzdet nad bzdetami. Tak jak napisała Edyta Nowacka. Po kiego grzyba miałby to robic? Najlepiej weź żonę, idźcie na spotkanie bull maniaków. Niech porozmawia z ludźmi, poobserwuje psy.
Może się przekona. Moim zdaniem to musi być wasza wspolna decyzja. Świadoma. Pies to lokator na lata i trzeba mieć świadomość jaką rasę się wybiera.

*motylamama
Bulomaniak

Piwa: 248/272

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 12:05

Podejście żony z pewnością musi się zmienić zanim zdecydujecie się na psa.
Właściciel nie może czuć lęku przed swoim psem. W takim wypadku chyba stawiałabym na mini - żonie łatwiej będzie zdać sobie sprawę , że pies nic jej nie zrobi i że w grucie rzeczy to ona jest silniejsza /jakby już doszło do konfliktu/. To coś jak z tym strachem przed pająkiem - niby "Ci" tłumaczą, że to on jest mniejszy i nic "Ci" nie zrobi a jednak póki sam się człowiek w sobie nie przekona to nie wierzy. Jak dotarło do mnie jaka ja głupia jestem, że się pająka boję to aż mi się przed samą sobą wstyd zrobiło :)
Swoją drogą nie słyszałam nigdy, żeby pies w nocy przyszedł i ot tak sobie kogoś zagryzł. Pies musi mieć bodzieć żeby zaatakować i działa wtedy od razu - nie myśli sobie: a ta brzydka Pani mnie dzisiaj zbiła, poczekam aż zaśnie i wtedy ją ugryzę :)
Kanapowca z bula zrobisz bez problemu ale musisz pamiętać o dawce ruchu, spacerach i wspólnym poznawaniu okolic. Nawet York niewyżyty będzie nieznośny. Jeśli w przyszłości macie zamiar mieć dzieci pamietaj proszę że buliki straaasznie kochają /zresztą jak i inne psiaki/ i potrzebują czułości. Często słyszę jak ludzie oddają TTB bo pojawia się dziecko i "pies był zazdrosny". Aż mi się serce kraje.
Musicie wtedy tak podzielić Waszą miłośc by pies nie czuł się samotny, zagrożony, nie kochany, by nie musiał być o dziecko zazdrosny a wręcz odpowiedzialny za nowego członka stada. Powodzenia :mrgreen:
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
*hasimek
CAIRA
Bywalec

Piwa: 31/111

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 12:05

Ja tez musialam do buli meza przekonac.Tak jak Twoja zona byl przeciwny,ale nie ze wzgledu na ewentualna agresje przez bajki jakie sie o nich slyszy tylko ze wzgledu na wyglad.Mowil,ze ze swinia na spacer chodzil nie bedzie :mrgreen: Dzis mamy dwa bule,kocha je bardzo i mowi ze juz nie wyobraza sobie miec innego psa.Bule sa wspaniale i bardzo,bardzo rodzinne.

*barbarka
Bulomaniak
Turbo & Izi

Piwa: 334/141

Canis Do That GREATE ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 12:11

kacprozo napisał/a:
Jestem z Wałbrzycha i nie mam za bardzo do kogo iść na wizyte :cry: jestem zdesperowany bo Uwielbiam tą rasę i Bardzo chcę przekonać żonę :-D ona mówi na nie Świnie :mrgreen:

Zapraszam do wrocławia na kawe ;-)
To nie jest daleko.
Ja mam dwa psy
I jest też tu Kilka z hodowli w której są akurat mioty. ;-) wszystko wam pokażemy

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu