Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
bulek sam w domu
Autor Wiadomość
ewuszka800
Bywalec

Piwa: 24/30

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 17:51
   bulek sam w domu

Witam ponownie.
Jak wspominałam wcześniej poszukuję pieska i w związku z tym przygotowuję sie do tego jak tylko sie da, także w kwestii pewnych reorganizacji. Wiadomo, każdy gdzieś tam pracuje, ma obowiązki typu dzieci, przedszkola, szkoły, itp, nie wszędzie można psa zabrać ze sobą.
Moje pytanie jest takie: Jak długo Wasze psiaki zostają w domach same? Jak długo mogą zostawać?
Lepiej w domu czy może na podwórzu czy w ogrodzie z zapewnieniem schronienia przed deszczem czy słońcem? Zdaję sobie sprawę, że wiele zależy od wychowania, niemniej ciekawa jestem jak to u Was wygląda. :)

Szalone Sadzone
Stały Bywalec

Piwa: 35/37

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 18:01

Rano godzinny spacer, zostawione gryzaki oraz zabawki i 8h spokojnie może zostać :) A jak wracam wcześniej to mnie ziewająca paszcza i zapisane oczy witają :)

#Kate
Bulomaniak

Piwa: 386/625

Mł Ch Pl, Zwycięzca ...
QuentinHill Dirty Dan...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 18:03

Ja wprawdzie wiele nie pracuje, poza tym mam mozliwosc zabrania psow do pracy:)
Ale znalazlam takie wlasnie rozwiazania, o ktorych wspomnialas:)
W domu klatki, zamienilam na wygodne kojce- wzorowalam sie na kojcach od znajomych- ktore wprawdzie byly mniejsze- moje wygladaja ciut jak wiezienie :evil:
za to sa duze, wygodne, nie ciasne jak klatka i jest wiecej powietrza niz w transporterze. A poza tym -latwo sie je sprzata

Na dworze na czas od pozniej wiosny do wczesniej jesieny mam takie :)

Ja generalnie jestem przeciwniczka zamykania psa na 8-10 godzin w klatce.
Jezeli ma sie w domu jednego psa, to mysle ze z czasem nie trzeba go zamykac wychodzac na dluzej z domu:) ale to kwestia wieku :) i pelniejszego mozgu :mrgreen: :mrgreen:

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 855/892

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 18:04

Ja nigdy nie zostawiałam gryzaków - obawiałam się zadławienia w sytuacji kiedy nie będzie miał kto pomóc.
Yoko miała dla siebie klatkę i cały pusty przedpokój - nie miała co niszczyć. Spała
Tak ma do dzisiaj.

Aaa zazwyczaj była sama od 7:30 do 16:30, teraz 8:00 do 15ej.

Kiedyś ktoś mi napisał, że jak pracuję na etat to mogę sobie pluszaka a nie psa kupić :mrgreen: - nie skomentuję :evil:

Zapewnij psu ruch i rozrywkę i będzie ok.

Aaa i nie jestem zwolennikiem trzymania bulteriera na zewnątrz całymi dniami to zwierz domowy ;)
Ostatnio zmieniony przez swietliste.cienie Sro Lis 07, 2012 18:15, w całości zmieniany 1 raz  

*motylamama
Bulomaniak

Piwa: 248/272

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 18:08

nasza zostaje 8h, obecnie jest grzeczna ale przyznać muszę, że nie obyło się bez zniszczeń /ale były, że tak powiem "w normie"/.
Mieszkam w bloku, jednak nawet gdy jesteśmy na działce i wychodzimy na dłużej to i tak ją zamykam w domu, bo na ogrodzie to ona wiecznie coś majstruje, wolę się nie dowiedzieć po powrocie, że się do sąsiada przekopała :lol: Do tego okoliczne dzieciaki ją zaczepiają i próbują pogłaskać a jakoś IM nie ufam.

*barbarka
Bulomaniak
Turbo & Izi

Piwa: 334/141

Canis Do That GREATE ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 19:06

u nas ze względu na niszczycielstwo Izi zostaje ona na cały dzień w klatce, tzn, na max 8h. Jak zdarza nam się wrócić wcześniej Psy zdziwione głęboko ziewają.
Turbo natomiast ma do dyspozycji Przedpokój i kuchnie.
Oczywiście miska pełna Wody - pamiętać trzeba by ZAWSZE przed wyjściem z domu sprawdzić czy jest oby na pewno pełna i czysta.

ala717
Bywalec

Piwa: 31/46

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 19:58

Za szczeniora Fika miała do dyspozycji klatkę (otwartą rzecz jasna) oraz przedpokój i salon z kuchnią. Sypialnię zamykaliśmy ze względu na dużą ilość kabli. Upodobała sobie taki duży drewniały taboret i traktowała jak gryzak, co najśmieszniejsze miała jeszcze trzy dokładnie takie same, a zawsze gryzła ten jeden :-) Teraz stanowi osobliwą ozdobę w salonie. Teraz jak już podrosła i nie w głowie jej psoty ;-) to ma do dyspozycji całe mieszkanie.

Od początku stosowaliśmy zasady:

1. Woda w misce - oczywista oczywistość.
2. Długie spacery, dużo ruchu - pies zmęczony śpi, a nie niszczy.
3. Brak wylewnych pożegnań przed wyjściem do pracy.

Aha Fika zostaje sama średnio na 4-5 godzin dziennie + czasami wieczorem ale wtedy zostawiamy jej światło w jednym pokoju , sama nie wiem dlaczego :oops:

*Moniq
Bulomaniak

Piwa: 465/522

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 20:16

U mnie pies zostaje w domu bez zamykania . Co prawda jak był mały to bardzo rzadko zostawał sam na dłużej , teraz potrafi zostać sam na 9 do 10 godzin, co rzadko się zdarza ,ale jednak zdarza . Ma do dyspozycji kuchnie, przedpokoj z kocykiem , klatke, łóżko w pokoju i czasami duży pokój . Teraz nic nie niszczy ,ale on juz duży chłop jest . Wiem ,że kiedy nikogo nie ma to ludzkie łoże staje się jego posłaniem ( ścieli po swojemu :evil: ) Nigdy wylewnie się z psem nie żegnam mimo ,że od zawsze staje i patrzy tymi swoimi poczciwymi oczkami na mnie. Czasami mówie tylko do niego :"Cześc synciu , pańcia idzie do pracki . Zostań ." i zamykam drzwi. Wiem ,że i tak zaraz się mój biały leniwiec ułoży do snu ,albo pójdzie dokończyć śniadanie :mrgreen:

ewuszka800
Bywalec

Piwa: 24/30

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 20:26

Cytat:
Kiedyś ktoś mi napisał, że jak pracuję na etat to mogę sobie pluszaka a nie psa kupić :mrgreen: - nie skomentuję :evil:

Tez już to słyszałam...żenada
Dzięki za wszystkie podpowiedzi :-)

*MartaPesto
Bulomaniak

Piwa: 473/425

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 21:40

Paweł pracował po 12 h, dojeżdżał z półtorej więc nie było go 15 i Tonfa potrafiła wytrzymać, czasem więcej. Pesto, który jest szczęśliwym psem bo ma pańcię prawie cały czas, zostawiony na 12 h daje radę :D co dziwne czasem z wyrzutem sumienia lecę do prosiat na skrzydłach, potykając się o własne raciczki, wlatuję do domu myśląc, że zastanę kup stado i rzekę szczocha a witają mnie... baaa czasem nawet ledwo wstają dwa prosiaki ;)

Odkąd im zaufaliśmy zostają razem we dwoje. Mają do dyspozycji pokój "goscinno Pestowy" gdzie jest klatka Pesta-służąca za otwartą jaskinię, przedpokój i kuchnię. Mają gdzie pochodzić, mają dwie miski z wodą, zabawek nie mają bo nie muszę, mają siebie. Nie ma za to zniszczeń i żadnych tragedii. :)

ps. Do sypialni świnie dojścia nie mają bo ja alergiczna a życie mi jeszcze miłe, do salonu również nie bo tam mogłoby coś skusić... chociaż nigdy jeszcze nie skusiło, to wole dmuchać na zimne.

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu