Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Bul w autokarze
Autor Wiadomość
*Ryuchi
Bulomaniak
Happiness is a warm puppy

Piwa: 297/206

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 00:06
   Bul w autokarze

Niebawem wyjeżdzamy z Momitą nad morze no i chciałyśmy się wybrać busem. A więc postanowiłam przejść się na dworzec osobiście z psem żeby podpytać pana kierowce który jeździ właśnie tam gdzie my jak to wygląda z psem i jaki mam bilet kupić i czy nie będzie problemów. Pan bardzo sympatyczny powiedział że on to by psa wziął i nawet za darmo ale to zawsze zależy od kierowcy i jego musimy pytać - zazwyczaj to nie jest problem.
ALE jeśli jakiemuś pasażerowi się nie spodoba że jadę z psem to może mnie wyprosić i nie będziemy mogły pojechać.. I czy rzeczywiście tak jest? Jakaś nabzdyczona dewota może nas wyprosić jak jej się coś nie spodoba?
Najgorsze jest to że jakby do takiej sytuacji doszło, i nie pojedziemy nie z naszej winy to wcale nam kasy za bilety nie zwracają...
Czy wie ktoś jak to wszystko funkcjonuje? Boje się że się spakujemy, wyszykujemy i dupa będzie bo komuś się bul nie spodoba.. A Mominia taka grzeczna...

*bullit
Bulomaniak
Junior

Piwa: 461/1116

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 08:27

Jeśli się nie mylę to jeśli pies podróżujący ma kaganiec bądź przebywa w klatce to nikt nie ma prawa Was wyprosić. To jest rozumiem jakiś prywatny przewoźnik lecz nie wydaje mi się by taka sytuacja mogła mieć miejsce jeśli nie ma ewidentnego zakazu np. naklejki informujące o zakazie przewożenia psiaków i innych zwierząt nikt nie ma prawa decydować o tym czy możesz zabrać Momo czy nie, na Twoim miejscu kup Momusi bilet i nie daj się Armii Ojca T. Miłego wypoczynku i udanego poszukiwania pogody letniej ;-)

"Bullterrier nie jest w stanie pogodzić się z głupotą, nawet u swego właściciela."
Autor: Dieter Fleig

#Gotrek
Stały Bywalec

Piwa: 109/33

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 10:21

Ryuchi - swego czasu wielokrotnie podróżowaliśmy autokarami z bulkiem i z własnego doświadczenia wiem, że jest dokładnie tak jak kierowca Ci opisał. I dotyczy to przewoźników prywatnych jak i PKS-ów wszelkiej maści. Zdarzało nam się u jednych i drugich, że nie byliśmy wpuszczani z psem do środka mimo, że regulamin mówi, że pies w kagańcu ma prawo jechać i nie ma tam zapisu o "widzi mi się" kierowcy. Jednym słowem loteria. I na pytanie danego kierowcy, że przecież regulamin obowiązuje otrzymałam odpowiedź, że on nie weźmie odpowiedzialności za psa na pokładzie i już! i nawet kierownik go do tego nie zmusi.
Jedyna moja rada idź do biura tego przewoźnika i porozmawiaj z osobą nadzorującą kierowców. Wyjaśnij jaki masz dylemat. Osoba ta powinna wiedzieć kto będzie na tym kursie jechać i może dać Ci odpowiedź jak sprawa wygląda lub włynąć cna tego kierowce, że ma Was zabrać.

*Ryuchi
Bulomaniak

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 10:51

My jedziemy zwykłym pkesem.. Jedyne kogo poza kierowcą mogłam spytać to pani w okienku, a wiecie jakie one potrafią być miłe i pomocne :mrgreen: :roll: ona nic nie wie, wszystko zależy od kierowcy.. No i dlatego wczoraj pojechałyśmy z nadzieją że za tydzień będzie ten sam kierowca, ale niestety nie.
Wy rzeczywiście mieliście taką sytuacje że Was wyprosili? :shock: myślałam że coś takiego to już tylko na prlowskich filmach...

#Gotrek
Stały Bywalec

Piwa: 109/33

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 11:28

Tak z 5 razy nam się zdarzyło, że nie pojechaliśmy, bo kierowca się nie zgodził. Trzeba było czekać na następne pks, ale byliśmy w tej komfortowej sytuacji, że nie kupowaliśmy wcześniej biletu, bo na tą trasę z Krakowa było dużo połączeń.
Może wydrukuj sobie regulamin tego oddziału PKS- u wraz z telefonem do dyrekcji w rodzimym miejscu i jak coś próbuj kierowcy udowodnić , że nie ma prawa Was wyprosić, bo nie ma takiego zapisu w tym co powinien bezwzględnie przestrzegać.

*bullit
Bulomaniak
Junior

Piwa: 461/1116

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 12:22

Gdy miałem psa jeszcze nigdy nie spotkałem się by w PKS-ie odmówiono, warunek wchodzisz z psem w kagańcu i prosisz o bilet dla na psa. Kierowca sprzeda taki na bagaż bądź ulgowy na dziecko. No i nie zapomnij książeczki zdrowia i kwitku ze szczepienia przeciw wściekliźnie. Momo będzie musiała podróżować na podłodze bo na fotelu nie przejdzie.

"Bullterrier nie jest w stanie pogodzić się z głupotą, nawet u swego właściciela."
Autor: Dieter Fleig

Toxic
Zaangażowany

Piwa: 80/51

HIGH ENERGY HURRICANE...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 12:28

Jezu, czytam i nie wierze :shock: jak moze nie byc jasnego zapisu dotyczacego przewozenia psow :/ przeciez kierowca nie powinien miec NIC do gadania w tym temacie.

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 12:34

mi coś się zdaje, ze chyba jednak lepiej pociągiem, z pociągu nikt Was nie wywali

[ Dodano: Nie Lip 31, 2011 12:38 ]
tu jest cały temat o pdrózach z psem pociagami: http://www.bulterier-foru...agiem-vt678.htm

*Ryuchi
Bulomaniak

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 12:55

Ale ten autobus jest fajny bo dojeżdza nam prosto do celu (pociąg nie niestety), są postoje więc jak coś to mogę ją wysikać (a to z 7 godzin będzie) no i jedziemy na noc o 22 więc dla psa też wygodniej szczególnie jakby jednak w końcu łaskawie zrobiło się ciepło!

Cytat:
Może wydrukuj sobie regulamin tego oddziału PKS- u wraz z telefonem do dyrekcji w rodzimym miejscu i jak coś próbuj kierowcy udowodnić , że nie ma prawa Was wyprosić, bo nie ma takiego zapisu w tym co powinien bezwzględnie przestrzegać.

To byłby dobry pomysł ale o 22 nikt nie odbierze telefonu :( O kierowce się boje najmniej bo spytałam jak to jest zazwyczaj i tamten powiedział że bez problemu, gorzej z pasażerami.

Cytat:
Momo będzie musiała podróżować na podłodze bo na fotelu nie przejdzie.

Chyba żartujesz!!! Mominia nie wie jak siedzieć na podłodze :roll: :mrgreen:

#bouvi
Uzależniony

Piwa: 126/169

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 13:37

Niestety polska rzeczywistosc. W ustawie, juz nie pamietam, z sierpnia 97 czy 98 roku jest napisane o przewozie psow, lub bylo... Bylo o tym, ze na jednego przewodnika moga byc gora dwa psy. To i tak byl martwy przepis, ktory mozna bylo o du....roztrzasklac. Bowiem kolej miala inny przepis mowiacy o tym , ze jeden czlowiek-jeden pies. Pamietam, ze kolezanka jechala z Gdanska do Poznania z ACD i bouvierem. Nie chcieli jej sprzedac biletu na dwa psy, poskarzyla sie patrolowi policji- miala przy sobie skserowany owy ustawowy fragment. Policjanci byli mili, propsiowi i zalatwili sprawe lacznie z odeskortowaniem jej do pociagu:). Ale to niestety rzadkosc. Ja jadac z dwoma psami pociagiem, zalatwialam sprawe innaczej, gdy mi nie chcieli sprzedac dwoch biletow dla psa, podchodzilam do innej kasy i prosilam o bilet dla pieska, "bo babcia zapomniala". Babcia grala istotna role, bo nikt nie wyobrazal sobie starszej pani z jakims agresorem czy brytanem, wiec bez problemu bilet nabywalam. W pociagu zas, mowilam konduktorowi ( ale rzadko, bo zazwyczaj nie bylo problemow), ze ma mi dac swiety spokoj, skoro pani w okienku mi dwa bilety sprzedala....i dawal.
Co do autobusow, prezes Mania opowiadal nam jak wracal raz z Lodzi. Wsiadl do PKSu, przed nim siedzial niewidomy z labradorem przewodnikiem. Uslyszal, jak ten pan dzwonil do kogos z rodziny, imformujac, ze przyjezdza pozniejszym PKSem, poniewaz.....do wczesniejszego nie zostal wpuszczony z psem! To wg mnie granda i ograniczanie swobod obywatelskich. Ale to jest wlasnie Polska......
Raz jak jechalam PKSem z jamnikiem z Poznania do Kcyni, tez nie chcial kierowca ruszyc, chcial bym opuscila autobus, jak nie ja z psem, to przynajmniej sam pies :) . Zaczelam dzwonic na policje, bowiem pies mial i kaganiec i aktualne zaswiadczenie o szczepieniu przeciwko wsciekliznie. Pasazerowie zaczeli sie buntowac, bo przez nas autobus juz mial opoznienie okolo 15 minut. W koncu skonczylo sie na tym, ze kierowca pod naciskiem pasazerow ruszyl. Jednak nie spodziewalabym sie takiego zrozumienia wsrod wspolpodroznikow, gdybym miala na smyczy bula....niestety.
Za to ze Swinka kilka razy jezdzilam autobusem bez kaganca i mialam nawet wolne miejsce za kierowca- ale tylko dlatego, ze kierowca byl moj byly kursant, wlasciwie nie sam kierowca, lecz jego bernardyn:). Gdy nawiedzona pasazerka jeden jedyny raz "marudzilla" pan odpowiedzial, ze moze ona isc do tylu lub poczekac na nastepny:)))
Tak wiec niestety-rzeczywiscie jestescie skazani na dobry badz zly humor kierowcy i innych. A o siedzeniu psa na fotelu- zapomnij:)

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu