Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dragonh3art
Wto Sty 26, 2010 19:03
Biała bulka Frytka
Autor Wiadomość
*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Piwa: 406/332

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 21:03
   Biała bulka Frytka

Kopiuję z pomarańcza:

Poszukuję dobrych ludzi, którzy pokochają Frytkę.
Kilka lat temu rozpadło się moje małżeństwo, Frytką opiekowaliśmy się na zmianę, teraz sytuacja skomplikowała się, a ponieważ moja sytuacja życiowa i mieszkaniowa jest niepewna, nie mogę zabrać do siebie Frytki:(

Frytka ma 5 lat, jest przyjacielska, radosna, to 'żywe srebro' .Potrzebuje zainteresowania, miłości i towarzystwa człowieka. Nie przepada za innymi psami, ale owczarka niemieckiego mojej mamy tolerowała.

Ostatnio przeszła operację więzadła krzyżowego, którą zakończyła się pomyślnie -obecnie Frycia jeszcze utyka, bo okres rekonwalescencji po takim zabiegu to kilka miesięcy.

Chciałabym żeby znalazła miejsce, w którym będzie kochana i które stanie się jej domem, bez konieczności ciągłego zmieniania miejsca zamieszkania...bo Frytka, jak każdy pies przywiązuje się i tęskni.

Gdyby ktoś z okolic Warszawy lub woj.mazowieckiego chciałby mi pomóc, byłabym wdzięczna. Zapewnię wszelką pomoc w opiece nad nią.

Mój adres email: annakarolinak@o2.pl

Pozdrawiam
Ania "

*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 22:54

Nie jest dobrze. Kopiuję z pomarańcza:
"Rozmawiałam z Anią, włąscicielką Frytki - sytuacja jest nieciekawa. Nie będę jej tu opisywać, bo nie ma to sensu.
Sunię trzeba zabrać.

Nie pytajcie dlaczego nie może zostać u Ani - choć serce jej pęka - po prostu nie może. U byłego też nie.
Jak zwykle proszę o powstrzymanie się od komentarzy.

Jestem umówiona na jutro.
Proponuję DT u Maćka i Moniki, ewentualnie kilka dni u EN a w tym czasie intensywne poszukiwanie domku."

Również dryndnę jutro do Goblinów, zaoferowali DT dla trójłapka, wiec moze się uda..

*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Wysłany: Pon Lis 03, 2008 18:02

Sytuacja wymagała, żeby sukę wziąć natychmiast, w związku z tym, zostanie zawieziona na DT do EN. Można ewentualnie zawieźć sucz w tygodniu do Maćka Goblina-hotel u nich to koszt 15 pln na dobę. czy BWP wchodzi w finansowanie suki? Ja osobiście jestem na tak
Więcej informacji jak przyjedzie Awu

awu
Zaangażowany

Piwa: 43/8

Wysłany: Wto Lis 04, 2008 09:31

Ja też jestem za finansowaniem ewentualnym suni!
Na razie sytuacja wygląda tak że u EN jest na DT za darmo i może tam zostać max z maxów 3 tyg.

Sukę musieliśmy gdzieś dać od razu bo pan ją przywiózł i powiedział że jak jej nie weźmiemy to bedzie spała w aucie bo nie ma co z nią zrobić... szczegóły nie są istotne zwłaszcza że pan na prawdę nie chce się jej po prostu pozbyć bo jak mu edii powiedziała że ma kupić klatkę to pojechał wczoraj do sklepu i kupił transporter bez gadania za na pewno kilka stówek, choć sam wynajmuje pokój w mieszkaniu w którym mieszka z dziewczyną dzieckiem i suką amstafką więc po prostu tak im się życie potoczyło.... nie ma co komentować niepotrzebnie

Sunia je suchą karmę i edii ma dziś jej kupić worek bo pan przywiózł worek ale pedigree więc raczej pójdziemy w Acanę - sunie anie ma żadnego uczulenia ani problemów, więc moim zdaniem Acana wystarczy a cenowo jest przystępna.

Teraz o samej psicy;
Bialutka i drobniutka ale ładna suczka. Jest na prawdę nie duża waży ok 20 kg wielkości Lolki od Anivellen (może nawet mniejsza) choć nie tak ładnie zbudowana ;) i szczuplejsza znacznie w typie terriera ale zypełnie normalna bulinka.

NA swój wiek nie wygląda wcale, jest żywa energiczna i przyjazna do obcych ludzi, na jedego pana nawarczała ale raczej ze strachu (zwłaszcza że on się też jej bał :lol: ) jak kucnął i zawołał po imieniu to już było ok. Sunia odrobinę lękliwa wieczorem na spacerku to trochę widać ale bez smyczy słucha się idealnie i wraca na jedno zawołanie.

Wogóle jest bardzo usłuchana muszę przyznać. Ponieważ spacerowana byłą bez smyczy to trochę ciągnie ale nic dramatycznego.

miesiąc temu miała operację więzadła krzyżowego w kolanie i rzeczywiście trochę utyka ale rana zagojona ładnie i widać że już jej nie przeszkadza myślę że dojdzie do pełnej sprawności za jakieś dwa miesiące...

podobno nie bardzo lubi psy bo została mocno dziabnięta przez ONka EN ma spróbowac na jak bedzie na spacerze z Jozinm z Agnieszką nie bedzie jej póki co poznawać co uważam za rozsądne.

Pytanie mam do was natomiast jeśli chodzi o pazury, ma powykrzywiane na boki razem z paluchami, nie są długie tylko wygląda że ma długie to mięcho w środku i nie da się ich bardziej przyciąć, czy coś z tym się robi, czy może to mieć jakieś konsekwencje?? wiem że Danusia coś mi mówiła o jakiś metodach ale nie znam się więc pytam was...

edii zaproponowała żeby przyjechał do niej wet do domu i ją obejrzał bo sunie od operacji trochę u w gabinecie panikuje podobno.

Sunia miała problemy z uchem na antybiogramie wyszło że to drorzdżaki ale teraz wydaje się być ok i ponoć antybiotyki pomogły.

hm, co więcej... moja prywatna i subiektywna ocena jest tak że sunia jest superowa i jak bym mogła to bym ją wzieła do siebie bo jest kochana kntaktowa i grzeczna ale oczywiście widziałam ją raz...

#margolciabull
Bulomaniak
margolciabull

Piwa: 188/98

Wysłany: Wto Lis 04, 2008 11:20

dzielna Sqo jesteś!!

*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Wysłany: Wto Lis 04, 2008 13:27

Frytka z wczoraj

awu
Zaangażowany

Wysłany: Wto Lis 04, 2008 13:33

na tych ostatnich zdjęciach widać bliznę po operacji, a to kołąmi do góry to ze mną :) ona się strasznie nakręca na głaskanie i zabawę w mizianie i jak DJ ma coś takiego że może się wkręcić i dłuższą chwilę lizać po ręce :lol:

*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Wysłany: Wto Lis 04, 2008 16:48

Więcej informacji na temat Frytki po jednym dniu u EN. Kopiuję z pomarańcza:

"Frycia znacznie lepiej chodzi w obróżce niż w kolczatce. Łazi w obróżce rogza Agnieszki i na smyczy flexi 5m.
Wychodzi z nami na długie spacery. Staramy się, żeby choć pół spaceru przeszła powoli, używając chorej nóżki normalnie- a nie kicając jak zajączek na trzech. Taka -nawet koślawo używana- nóżka szybciej się wyleczy.
Zaczęłam ją też masować. Trochę dla uspokojenia, trochę dla rehabilitacji.
Na spacerach nie lubi wszelkiego rodzaju meneli, zbieraczy kartonów i butelek czy też zwyczajnych śmierdzących podejrzanych kolesi.
Znaczy teren jak pies. Sika co chwila. Próbuje nas też „gwałcić” od czasu do czasu. Dawno takiego śmiesznego suka nie widziałam Wskakuje nawet na nogę jak pies. Pierwszy raz widzę cos takiego w tej intensywności u suki.

Leży na nas często na materacu. W materacu i pościelkach tarza się i wala jak to bull. Typowej bullowej głupawki tez dostaje często i łatwo się ekscytuje.
Wszystkich obficie całuje i jest bardzo grzeczna, na pewno tęskni ale nie jest jej tutaj źle. Zjadła dziś naleśnika ze szpinakiem i dużo żółtego sera Very Happy

Porobiłyśmy sobie trochę komend, na żółty ser chodzi jak w zegarku.
Bardzo fajny pies do treningu na samo żarcie.
Ładnie robi „siad” (choć staram się jej tą komendą nie męczyć za bardzo, bo ciężko jej się siada), robimy sobie „zostań” i „równaj” oraz przywoływania.
Na początek wystarczy.
Umie dwie śmieszne komendy „poproś” do pozycji kiedy siedzi tylko na samej dupce i „daj łapkę” Smile
Nie trenować się jej nie da taka jest chętna do pracy. Pewnie się nudzi. Dużo łatwiej byłoby gdyby była sprawna, można by ją zmęczyć fizycznie przed snem i poszłaby zmachana spać a tak trzeba ją zająć myśleniem żeby się nie nudziła i nie tęskniła też zanadto. Siedzimy sobie z klikerkiem i wprowadzamy na żółty serek komendę „patrz”. Szybko łapie- jest bardzo mądra i przede wszystkim gotowa do pracy.

Z problemów które ma suka zauważyłam jak na razie dwa: jedno to podszczypywanie w stanach emocji, drugie (dla mnie niewyobrażalne) że wskakuje sobie ona gdzie chce czyli ze stołu z kuchni jak chce ściągnie co trzeba. Dziś próbowała ściągnąć ze stołu masło.
Ciągnie też na smyczy jak koń, przy czym jest wrażliwa na szarpnięcia więc łatwo się to da wyeliminować.
Zdarzyło się jej ze dwa razy zakręcić za ogonem. Rozpraszam ją głośnym klaśnięciem.
Ogólnie jest straszliwym mazgajem i panikarzem. Całkowite przeciwieństwo moich psów które spokojnie sobie siedzą i nie reagują na to że pańcia znów do domu przyprowadziła jakiegoś obcego psa.

Frytka została w domu sama kilka godzin, wczoraj koło dwóch- wszystko było ok po powrocie.
Nic nie zniszczyła, nie piszczała za bardzo.
Jest nieco zdezorientowana że tyle zwierza tu chodzi poza pokojem w którym się znajduje. Ale na to nie ma rady- musi się do moich psów przyzwyczaić.
Mogłabym puścić swoje zwierzaki ale nie chce jej stresować, boję się też o jej nóżkę, nie jest do końca sprawna i to na pewno wpływa w znaczący sposób na jej kontakt ze zdrowymi psami. Także na razie się do siebie przyzwyczajają z dystansu.

Jest trochę zbyt uległa. Widać też, że widziała sporo sporów międzyludzkich i stara się je zażegnać całowaniem wszystkich naokoło. Ja musiałam sobie u niej wyrobić szacunek treningiem i smakołykami. Kamil miał szacun od samego początku tylko za to że jest miłym człowiekiem płci męskiej Razz Ale suki jak to suki- są zdradliwe we wszystkich gatunkach Razz
Teraz jesteśmy z Kamilem na równi i możemy się spokojnie przytulać i walać po materacu z Frycią pośrodku. Wcześniej była lekko niespokojna i nie potrafiła się wyluzować. Zdarza jej się podnieść alarm jak jedna osoba walnie się na materac zbyt gwałtownie ale już znacznie wyluzowała.
Poleżeć bez Frytki na brzuchu jednak trudno. Zawsze jest gdzieś obok. Bardzo kochany jest ten zwierzaczek Very Happy
Jak na mój gust to jest nawet nieco za słodka. To, że rozcałowuje wszystko i całuje nawet jak człowiek nie chce jest objawem jej roztrzęsienia wewnętrznego ale w sytuacji w jakiej się znalazła rozumiemy ją i nie karcimy za to za bardzo. Lepiej żeby tak odreagowywała stres niż agresywnie. Jest bardzo wrażliwa i stale sprawdza czy ktoś przy niej jest.

Wiele psów reaguje bardzo mocno na zmianę warunków, tym bardziej jak wcześniej była gdzieś gdzie jej nie chciano- psy mocno czują to co się dzieje naokoło- wiedzą kiedy się ich nie chce, kiedy Państwo się kłócą, widać po psie każdą schizę jaka się dzieje między ludźmi, którzy psa otaczają.
Często o tym zapominamy- psy czują nawet zapach naszych emocji- wiedzą o nich zanim ujawnia się one w sposób, który zauważają ludzie, często wiedza o nich zanim my sami zdamy sobie z nich sprawę albo wybuchniemy.
Przy tak słodkim i pełnym zaufania suczku musiało ją to wszystko bardzo boleć  Jest mocno zdezorientowana tym co się stało. Dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić jej więcej czasu. W końcu nic złego nie zrobiła. I lepiej niech zostanie taka słodka Very Happy

Spała sama w małym pokoju. Miała do wyboru transporter który kupił jej Pancio i łóżeczko na którym położyłam jej kołderkę i podusię. Spała na łóżku Smile
Bardzo długo piszczała, wyła i włączyła do repertuaru na chwile nawet drapanie w drzwi i szczekanie. Musiałam ja trzy razy odwiedzić. Przy trzeciej konkretnej komendzie: „spokój” i „na miejsce” zapadła w końcu błoga cisza. Było nam przykro ale nie możemy jej wziąć do łóżka z kilku powodów.
Jednym jest to że jak jej ulegnę w tym beczeniu i wyciu to zacznie mi tak wymuszać wszystko a zamykać ją w jej pokoju od czasu do czasu musimy.
Drugim to że nie chcę żeby się za bardzo z nami związała. I tak ma wystarczająco dużo problemów ten suczek, nie będziemy jej dokładać następnych w postaci dodatkowej tęsknoty za nami. To jest dom tymczasowy.
Trzeci powód to moje psy. Dodatkowy bull przy dwóch kluchach w domu to znaczne obciążenie i nie mogę moich psów odtrącać w tej całej sytuacji.
Kilka pierwszych dni Frytka musi przespać sama. Jak się zaaklimatyzuje i uspokoi to przyjdzie na którąś noc się poprzytulać. "

awu
Zaangażowany

Wysłany: Wto Lis 04, 2008 18:12

No tak... trochę się stresowałam zostawiając ją wczoraj u EN, ale na szczęście wydaje mi się że wygląda to wszystko całkiem rozsądnie co mnie strasznie cieszy i teraz trzeba suce szybko znaleźć nowy domek

*smo
Bulomaniak
Fotomateria

Wysłany: Czw Lis 06, 2008 13:55

Frytka jeszcze raz. To zdjęcie ponoć doskonal obrazuje jej charakter ;-)

10 

ten temat jest zamkniety
Wyświetl posty z:  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi