Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Berliner Zeitung
Autor Wiadomość
#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 08:53
   Berliner Zeitung

Artykuł w niemieckiej prasie. Już jakiś czas temu już problem owczarków niemieckich był poruszany. Chcieli je wciągnąć na listę, ponieważ było sporo przypadków pogryzień. Szczególnie podoba mi się wypowiedz pani Claudii Hämmerling; podkreśla, że lista niebezpiecznych ras jest bez sensu, bo psy z listy są niesłusznie oskarżane, a owczarek, który jest sprawcą tylu pogryzień, na liście tej nie figuruje.

http://www.berliner-zeitu...8,23785646.html

Keine Schoßhündchen: 2012 werden in Berlin 75 Fälle registriert, in denen Schäferhunde Menschen verletzen oder anspringen. Dabei steht der Deutsche Schäferhund nicht einmal auf der Rasseliste der gefährlichen Hunde.

Der Deutsche Schäferhund ist in Berlin am stärksten auffällig. Im Vorjahr wurden 75 Fälle registriert, in denen diese Tiere Menschen verletzten oder drohend ansprangen, wie aus der Antwort auf eine Anfrage der Grünen im Abgeordnetenhaus hervorgeht.

Insgesamt weist die Beißstatistik für 2012 genau 655 Fälle aus, in denen Hunde Menschen bissen oder gefährlich ansprangen. Das war im Vergleich zu 2011 nur ein leichter Rückgang um 19 Fälle. Die Tierschutzexpertin der Grünen, Claudia Hämmerling, sprach sich erneut für die Abschaffung der Rasseliste in einem neuen Hundegesetz aus. Hunde, die dort als gefährlich aufgelistet sind, stünden zu Unrecht unter Generalverdacht. Der Schäferhund steht nicht auf dieser Liste.

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 08:27

Ja, ja, naturlich.
Ulubiona rasa Hitlera nie może być na liście, a od dawna powinna być, w Polsce też.
Jak widzę ONKA, to przechodzę na drugą stronę ulicy.
Nie da się przejść z psem aby nie być dziabniętym.
Nie znam normalnego psa tej rasy.
Wina człowieka oczywiście, bo ta rasa powinna być codziennie ostro musztrowana i wybiegana.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#pirania
sarcia_sarcia
Bywalec

Piwa: 18/107

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 12:23

I w kolko szczekają, non stop, nie znam drugiej chyba tak szczekliwej rasy!

*Lulamon
Bulomaniak

Piwa: 239/84

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 12:27

Również nie znam żadnego normalnego i przyjaźnie nastawionego onka :-/

*NataliaiDrago
Bulomaniak

Piwa: 542/649

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 16:26

A ja się z Wami nie zgadzam. Znam i znałam mnóstwo owczarków które nikogo ani żadnego psa nigdy nie pogryzły. Osobiście wychowywałam się z owczarkiem który odszedł jak miałam 17 lat, on miał wtedy 16,5 roku. W życiu bardziej tolerancyjnego psa nie miałam. Olewał małe szczekające mopy, dla dzieci pies cudo, kury, krowy, konie zaganiał do swoich obejść mimo że wychowywał się w Warszawie gdzie nie miał z nimi do czynienia. Pies z kategorii mądrych samych z siebie.
Kolejny owczarek mojego ojca po śmierci Retmana, Bas - pies z adhd ale nigdy nie rzucał się na psy. Never.
Suce moich znajomych można dowolnie dokuczyć, ona ma to w głębokiej du***. Na psy nie reaguje wogóle mimo, że nigdy nie była na żadnym szkoleniu ani też socjalizowana w tym celu specjalnie nie była.
W hotelu w którym pracuje owczarki to jedne z najbardziej tolerancyjnych i ułożonych psów w odróżnieniu do na przykład labradorów.

Nie ma głupich psów, są głupi właściciele. Zawsze jak czytam opinię o ONkach, że to agresywne bestie rzucające się same z siebie to mi się nóż w kieszeni otwiera. Jako właściciele buli powinniście wiedzieć, że pozory mylą.

Autor postu otrzymał 7 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 7 piw(a):
nielena, #AV, aaagatab, naeni, Minus, agnieszka6191, *nowa
Minus
Początkujący

Postawił 2 piw(a)

Wysłany: Czw Paź 03, 2013 21:00

Ja również się nie zgadzam. To psy żywiołowe, energiczne i bardzo podatne na szkolenie. Ale jak komuś się nie chce pracować a woli zakładać kolczatkę i ściągać psa aż staje dęba to co się dziwić, że wychowa dzikusa. Niestety takie obrazki widzę często. Nieodpowiedzialni właściele i tyle.

agutka84
Zaangażowany

Piwa: 45/24

Wysłany: Czw Paź 03, 2013 21:33

to są psy stróżujące więc nic dziwnego że szczekają w kółko ;) sama mam wilczka i na ogrodzie potrafi sam do siebie szczekać :evil: są to bardzo mądre psy od zawsze tak było będzie , właściciele robią z nich głupków- ilu "właścicieli" ma psa bo tak, bo ma sąsiad, bo jest mądry i sam się nauczy... jeżeli porównać szybkość uczenia się bulka i onka to z pewnością bije na głowę owczarek ;) każda rasa ma swoje wady i zalety a potencjalny właściciel powinien dobrze zapoznać pod jakim kierunkiem prowadzić psa.

driverrr
Bywalec

Piwa: 13/14

Aria Bullwerona
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Paź 03, 2013 22:04

Tu nie chodzi o to, że inne psy uczą się wolniej czy ciężej je wyedukować - one mają inne priorytety ;-)

Ja nie ufam ONkom. Znałam jednego od szczyla i w wieku dojrzewania zaczęło mu odbijać. Rzucał się na swoich psich kumpli, na ludzi powarkiwał. Ciężko powiedzieć jaki błąd popełnili właściciele... Pies wybiegany, szkolony, miał dużo atrakcji i był socjalizowany. Właściciele naprawdę dbali o jego rozwój - a wyrósł na wariata... :-(

agutka84
Zaangażowany

Piwa: 45/24

Wysłany: Pią Paź 04, 2013 14:07

zgadza się ;) psy w policji też często mają problemy z zachowaniem, były nawet skargi na pogryzienia przez czworonożnych policjantów. Weźmy pod uwagę również labradory które z nie wiadomo jakich przyczyn zaczynają się robić coraz bardziej agresywne i zapewne z czasem też przestaną być psami rodzinnymi a dla przypomnienia to psy na polowania były wyhodowane ;)
Z pewnością szybciej bym włożyła rękę zza krat do onka niż spaniela :evil:

ray186
Zaangażowany

Piwa: 60/57

Danzig Blues Bulls
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Paź 04, 2013 15:27

Ja w swoim życiu spotkałam kilka owczarków jedne byłe przyjazne np suka mojej cioci mogłam zrobić wszystko z nią, łaziła za mną krok w krok, zawdzięczam jej nawet swoje życie bo obroniła mnie przed lochą dzika (z prosiakami) którą miałam "przyjemność" spotkać w lesie w wieku 10 lat lub pies sąsiadek mojej babci który uwielbiał dzieci i wywalał kopytka do góry żeby go smyrać po brzuszku, ale i spotkałam totalne popaprańce np. mój tata pracuje w SOK (Straż Ochrony Kolei) mieli na jednostce taki przypadek Onka który niby po specjalnej tresurze itd był tak agresywny, że potrafił rzucić się na swojego przewodnika. Nie ma chyba reguły na to myślę że dużo zależy od właściciela ale i od samego psa i jego psychiki.

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu