Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Adaptacja w nowym domu
Autor Wiadomość
InnKaa
Nowicjusz

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 22:51
   Adaptacja w nowym domu

Witam.
Jak już pisałam w poście powitalnym Milka jest z nami od kilku dni, dokładnie od niedzieli. Milcia ma niecałe 1,5 roku. Pierwszy dzień w domu zachowywała się normalnie. Była radosna i lgnęła do każdego domownika, a najbardziej do mojego 8-letniego syna. Widać, że ewidentnie lubi dzieci. Na spacerze jak słyszy dziecko to ciężko ją odciągnąć, stoi, cieszy się i nie chce iść dalej. Ale nie o tym mowa.
W pierwszy, drugi i nawet trzeci dzień wszystko było super, jadła normalnie, a od dziś nie chce jeść. Czy to jest jakiś strajk czy może tęskni za poprzednim domkiem. Wcale po niej nie widać tęsknoty, jest zabawna i zadowolona. Czy może być to spowodowane wczorajszym podaniem leku na odrobaczenie? Wczoraj dostała 1 tabl. CESTEM. Dziś na wieczór miała biegunkę, ale nie widziałam tam robaków. Pije normalnie, a zjadła może z 5 groszków karmy z ręki. Trochę się tym martwię. Czy to może być spowodowane tęsknotą?
Milka jest trochę zapasiona, więc początkowo zaczęliśmy podawać jej karmę RC light. Może po prostu jej nie smakuje ta karma, chociaż przez pierwsze dni jadła.
A może jestem po prostu przewrażliwiona?
Proszę o Wasze zdanie.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 22:59

Przeziębiona może jest, a wet troszkę zbagatelizował. Gdzieś pisalaś , że sapie i że gardło od szczekania zdarte. Trzeba to dokładnie sprawdzić i leki podać

InnKaa
Nowicjusz

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 23:08

Ale jadła wcześniej.
Co do przeziębienia to wet powiedział tak, że najpierw ją odrobaczyć trzeba i nie będzie jej teraz dodatkowo obciążał lekami. Obsłuchał płuca, powiedział, że czyste i że sapanie czy chrumkanie, bo to taki dziwny odgłos pochodzi z krtani. Mamy poobserwować i jakby się nasilało to przyjść. Jak śpi to oddycha ładnie, w domu rzadko tak chrumka, najwięcej na spacerze co wzbudza wielki strach. Jeden tak dziwny pies w mieście i pewnie każdy myśli że tak groźny bo aż warczy ;-) Dodam, że chodzimy na szelkach nie na obroży, żeby nie było że mi się psina dusi.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 23:18

Skoro nie je to chyba jednak się nasiliło.Pewnie ja gardło pobolewa.

InnKaa
Nowicjusz

Wysłany: Wto Lut 12, 2013 18:34

Próbujemy zdiagnozować to Milutkowe chrumkanie. Wet przebadał jeszcze raz płuca i jest czysto, podał antybiotyk i jakiegoś steryda. Od wczoraj nic zauważalnego się nie zmieniło. Dziś Milka znowu dostała antybiotyk jakiś o dwudniowym działaniu. Do weta mamy się ponownie zgłosić w czwartek. Weterynarz tez poprosił żebym zadzwoniła do poprzednich właścicieli i popytała od kiedy to się tak dzieje, czy to jest nabyte, czy po prostu tak ma.
Dzwoniłam do pana poprzedniego właściciela i twierdził, że Milka chrumkała tak sobie zawsze i że też ich to martwiło i dzwonili do hodowli ale hodowla twierdziła, że ona tak ma. Zresztą pan powiedział, żebym skontaktowała się z hodowcą. I tak też zrobiłam. Zadzwoniłam do hodowcy, bo i tak mi nie odpisali na mojego meila. Hodowca twierdzi, że pies wyszedł od nich nie w wieku około roku tylko w wieku trzech miesięcy, że było wszystko ok. Pan sobie inaczej, hodowca inaczej...
Pan twierdzi, że ucho zepsuła hodowla, hodowca twierdzi, że to właściciel- nabywca.
Nie interesuje mnie to w zasadzie kto jej to zrobił, chciałam tylko konkretnie znać Milkowy stan zdrowia!!!
Chciałam kulturalnie przekazać gdzie jest piesek i że ma nowych właścicieli, a tu sytuacja nagle stała się tak dziwna...

#jagna
Bulomaniak
Kamikaze Bull Terrier (KMK)

Piwa: 549/818

CHPL.
DUTCH DYNAMITE AT ERA...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Lut 12, 2013 22:49

To może skontaktuj się z hodowlą DumSpiro ( stamtąd pochodzi mama Twojej suczki), jeżeli P.Marcin taki nierozmowny, a Ty się niepokoisz.
I suka z tego co pamiętam nie miała już kawałka ucha jak była w hodowli.

Niektóre bule mają długie miękkie podniebienie, stąd czasem chrumkanie i skłonności do głośnego oddychania, ale to już wet musi zobaczyć mający o tym pojęcie. Jedynym mi znanym niebezpieczeństwem tego to możliwość komplikacji przy intubacjach (np. do narkozy).

www.allscrewup.com

InnKaa
Nowicjusz

Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:00

Wielkie dzięki za odpowiedź :->
Przez te dzisiejsze rozmowy byłam strasznie wkurzona i zirytowana. Dzwoniłam się dowiedzieć o stan zdrowia psa, a zostałam zbywana jakimiś oskarżeniami, że to nie my itd.
Temat ucha naprawdę mnie nie interesuje, chociaż pewnie i to powinnam poruszyć, bo mi się to w głowie nie mieści...
Nie miałam nigdy kontaktu z jakimkolwiek hodowcą, ale szczerze mówiąc inaczej to sobie wyobrażałam...

Jeszcze raz dziękuję bardzo za odpowiedź i masz rację ;-) spróbuję kontaktu z hodowlą którą podajesz.

Pozdrawiam :-)

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 08:22

Brak apetytu może też świadczyć o zatkanych jelitach. Przy dzieciach trzeba pilnować aby pies nie połknął jakiejś małej zabawki.Nie twierdzę,że tak jest w tym przypadku, ale miej oczy otwarte a mieszkanie posprzątane, bo inaczej zrobi to bull-odkurzacz.

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu